TikTokerki leczą trądzik przy pomocy soli morskiej. Sprawdź, na czym polega ta „terapia”

TikTokerki leczą trądzik przy pomocy soli morskiej. Sprawdź, na czym polega ta „terapia”

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Choć woda z solą morska kojarzona była jak dotąd z leczeniem kataru i inhalacjami, tiktokerka @lacrylics znalazła dla niej nowe rozwiązanie. Ten niepozorny specyfik ma rzekomo pomóc w walce z trądzikiem. Czy skutecznie? 

Prosty trik pielęgnacyjny z tiktoka podbija kosmetyczny świat!

Jak przekonuje tiktokerka @lacrylics, z trądzikiem zmagała się już od 11 roku życia. Jednak dzięki spryskiwaniu twarzy roztworem z wody i soli morskiej całkowicie pozbyła się tego problemu. Na ten niepozorny pomysł wpadła podczas kąpieli w morzu. Zauważyła, że za każdym razem, gdy spędza czas na plaży, jej cera robi się całkowicie gładka i pozbawiona wyprysków. 

Trend ten niemal od razu obiegł cały świat, dzięki czemu przetestowały go inne osoby. One również zapewniały, że spryskiwanie twarzy dwa razy dziennie tego typu roztworem pomogło im uporać się z trądzikiem. 

Aby móc cieszyć się tym zniewalającym efektem, wystarczy rozpuścić łyżeczkę soli morskiej w połowie szklanki wody i tak powstałą mieszanką spryskiwać skórę dwa razy dziennie. 

Dlaczego sól morska dobrze działa na skórę?

Sól ma działanie antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie zwalcza wszelkie drobnoustroje odpowiedzialne za m.in. rozwój pryszczy i wyprysków. Ponadto zawiera także cynk, potas, magnez, żelazo, wapń, mangan i selen. Trudno jednoznacznie wyjaśnić ich dobroczynne działanie na cerę, jednak warto mieć na uwadze, że Morze Martwe, które zawiera największe stężenie tych związków mineralnych, jest uznawane za naturalny „ośrodek” leczniczy na różnego rodzaju dolegliwości dermatologiczne.

Niestety leczenie skóry solą morską ma również swoje wady. Sól mocno wysusza cerę, więc po jej zastosowaniu należy koniecznie nałożyć grubą warstwę kremu nawilżającego. W przypadku cer wrażliwych, kuracja może powodować pieczenie, zaczerwienienie i podrażnienie.

Jeśli więc chcesz zastosować spray z solą morską na swoją twarz, upewnij się najpierw, że na pewno stosujesz w tym celu sól morską, a nie kuchenną. Ta druga nie zawiera żadnych substancji korzystnych dla naszej cery. Na Twojej twarzy nie może być także żadnych zadrapań, skaleczeń oraz podrażnień. W innym przypadku skóra zacznie Cię mocno piec. 

Jeśli po spryskaniu twarzy wodą z solą morską poczujesz jakikolwiek dyskomfort, zrezygnuj z jej dalszego używania. Może to oznaczać, że Twoja skóra nie polubiła się z tą kuracją. 

Sól morska – jak jeszcze można ją zastosować w pielęgnacji?

Dobroczynne działanie soli morskiej można wykorzystać nie tylko w przypadku pielęgnacji cery trądzikowej. Dobrym pomysłem jest dosypanie jej do naszej kąpieli, by korzystnie wpływała na całe nasze ciało. W ten sposób zadziała ona nie tylko oczyszczająco, lecz także wyciszy nasz organizm i poprawi krążenie krwi. 

Jej działanie złuszczające możesz wykorzystać, tworząc własnoręczny peeling do rąk. Wystarczy, że dodasz sól morską do ulubionego mydła w płynie. Jeżeli zależy Ci na mocnym i intensywnym złuszczeniu, użyj soli gruboziarnistej. Jeśli jednak skóra Twoich rąk jest wrażliwa, postaw na sól drobnoziarnistą. Sól morska może być także z powodzeniem składnikiem peelingów do ciała oraz ust.

Zdj. główne: Wolfgang Hasselmann/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bakuchiol to alternatywa dla retinolu i aktualny hit w pielęgnacji skóry
Bakuchiol to alternatywa dla retinolu i aktualny hit w pielęgnacji skóry
Szukasz kosmetyków, które zbawiennie działają na Twoją zmęczoną, przesuszoną i dość wrażliwą skórę? Wypróbuj produkty, które zawierają w składzie bakuchiol, czyli bio alternatywę dla retinolu.
Pielęgnacja rzęs – co robić, aby były dłuższe?
Pielęgnacja rzęs – co robić, aby były dłuższe?
Chcesz mieć długie i piękne rzęsy, ale nie wiesz, jak to zrobić? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak je pielęgnować.
Dlaczego powinno się używać żelu antybakteryjnego do twarzy?
Dlaczego powinno się używać żelu antybakteryjnego do twarzy?
Sprawdźcie, jakie korzyści przynosi codzienne używanie żelu antybakteryjnego.
Ostatnie wpisy