Ekologiczne odpowiedniki popularnych artykułów higienicznych

Ekologiczne odpowiedniki popularnych artykułów higienicznych

Proekologiczny tryb życia to już nie tylko trend, ale działanie, które może przyczynić się do ochrony środowiska. Dlaczego powinniśmy ograniczać produkcję plastikowych pojemników? I jak pomoże nam w tym bambus? Sprawdźcie!

Plastik jest tani, wytrzymały, a korzystanie z niego jest bardzo wygodne. Jednak ofiarą tworzyw sztucznych jest ziemia. Tony takich opakowań trafiają na „naturalne” wysypiska śmieci – do mórz i oceanów. Na pewno widzieliście żółwia zaplątanego w jednorazową reklamówkę. Widok jest przerażający. Niektóre tworzywa sztuczne mają w sobie toksyczne właściwości, które mogą zaszkodzić także ludziom. Zastanawiacie się w jaki sposób? Pływające w wodzie śmieci wydzielają substancje, które wchłaniają mieszkające w zbiornikach ryby. Zwierzęta te trafiają później na nasze talerze, a co za tym idzie, przedostają się także do organizmów.

Jak ograniczyć zużycie plastiku?

Zminimalizujmy produkcję zbędnych opakowań. Idąc na zakupy zawsze zabierajmy torbę wielokrotnego użytku, a artykuły higieniczne, z których korzystamy codziennie wybierajmy z innym tworzyw, niż plastik. Tu na ratunek przychodzi bambus! Zrewolucjonizował on rynek produktów ekologicznych. Materiał ten uznawany jest za przyjazny środowisku. Zobaczcie trzy produkty stworzone dzięki drewnianym pędom tej rośliny:

Przeczytajcie też: Jest ekologiczny, bezpieczny dla skóry głowy i wystarcza na 50 myć. Dowiedzcie się więcej o szamponie w kostce

Zostaw komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *