Szczotka czy grzebień? Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze narzędzie do stylizacji włosów

Szczotka czy grzebień? Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze narzędzie do stylizacji włosów

Szczotki i grzebienie są podstawowymi narzędziami, którymi codziennie dbamy o włosy. Jest między nimi kilka podstawowych różnic. Upewnij się, że zapewniasz swoim włosom jak najlepszą pielęgnację.

Kiedy używać grzebienia? Przez stylistów i ekspertów zalecane jest, aby grzebienia używać głównie do rozczesywania włosów mokrych. Pod prysznicem, po nałożeniu odżywki rozczesuj swoje włosy grzebieniem o szerokich zębach, aby je wygładzić i pozbyć się wszelkich splątań. Zacznij od końcówek i wykonuj coraz szersze ruchy, kierując się ku nasadzie włosów. Szczotkując mokre włosy mogłabyś je narazić na większą liczbę uszkodzeń, takich jak złamania i rozdwojone końcówki.

Grzebienia możesz używać także do rozprowadzania na włosach produktów do pielęgnacji i stylizacji, takich jak maski i balsamy. Sprawdzi się również przy dzieleniu włosów na części podczas przygotowywania różnych fryzur lub nadawania włosom objętości poprzez tapirowanie.

Szczotka najlepiej sprawdzi się przy codziennym użytku przez osoby o włosach prostych i długich. Posiadaczki włosów krótkich i mocno kręconych z reguły wybierają grzebień. Grzebieniem możemy przygotować swoje włosy do dalszego rozczesywania szczotką.

Dobra szczotka wygładzi je, nada im blasku i zdrowego wyglądu. Możesz jej użyć także do masażu skóry głowy. Szczotka o gęstych ząbkach, lub taka wykonana z naturalnego włosia, np. dzika, pomoże w rozprowadzeniu naturalnych olejów z nasady twoich włosów na ich całej długości. Wyczeszesz nią z włosów wszelkie zanieczyszczenia czy fragmenty martwej skóry.

Fryzjerzy i styliści często używają szczotek okrągłych. Takie sprawdzą się przy suszeniu włosów, gdy chcesz je maksymalnie wygładzić lub nieco je pofalować.

Przeczytaj też: Po wyjściu spod prysznica owijasz swoje włosy ręcznikiem a po jego zdjęciu ‘wczesujesz’ w nie produkty do stylizacji? Po przeczytaniu tego artykułu możesz już na zawsze zmienić swój nawyk

Zdjęcie główne: Olga Mishyna/ adobestock.com

Zostaw komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *