Fryzura typu mullet znowu w modzie – wszystko dzięki Kristen Stewart! Sprawdź, komu będzie pasować!

Fryzura typu mullet znowu w modzie – wszystko dzięki Kristen Stewart! Sprawdź, komu będzie pasować!

Chyba każdy kojarzy Kristen Stewart. Aktorkę śledzą w mediach społecznościowych setki tysięcy osób. Nic więc dziwnego, że często jej ubrania, makijaż i fryzury stają się hitem sezonu! Tym razem Stewart spopularyzowała fryzurę typu mullet, która była trendem w latach 80. i 90. XX wieku. Zobacz, czy taka fryzura będzie Ci pasować!

Styl Kristen Stewart można zakwalifikować jako grunge. Aktorka uwielbia przechodzić metamorfozy fryzury, zawsze zgodnie z charakterystycznymi cechami grunge. Krótkie włosy na jeża, tlenione pasemka i cięcie w stylu rockabilly wielu osobom kojarzy się tylko ze Stewart! W ostatnim czasie gwiazda pojawiła się na pokazie domu mody Chanel i znów zwróciła na siebie uwagę paparazzich! 

Stewart po raz kolejny zdecydowała się na zmianę image’u. W pewnym stopniu przyczynił się do tego jej udział w filmie zapowiadającym najnowszą kolekcję Virgine Viard. Stylizacja gwiazdy na ostatnim tygodniu mody w Paryżu ponownie przyciągnęła obserwatorów. Stewart ubrała sportową bluzę w stylu retro, tweedową mini i postawiła na nietuzinkowy dodatek – okulary przeciwsłoneczne z czerwonymi oprawkami. Największą uwagę zwróciła jednak jej nowa fryzura. Aktorka zdecydowała się na modne w tym roku, oryginalne cięcie w stylu edgy, czyli mikrogrzywkę i włosy pozornie niedbale ułożone wokół twarzy. We Francji gwiazda zrezygnowała z mocnego makijażu, który jest jej cechą charakterystyczną. Prawdopodobnie zrobiła to właśnie po to, by podkreślić swoje nowe cięcie!

Kristen często eksperymentuje i nie boi się radykalnych zmian w swoim wyglądzie. Kilka miesięcy temu, gdy promowała film „Spencer”, nosiła falowanego blond boba. Większość fanów doskonale pamięta też piękne, ciemne włosy, które aktorka nosiła, gdy grała w „Zmierzchu”. Rewolucje z fryzurą gwiazdy nadzoruje Adir Aberger, dyrektor kreatywny marki, który zajmuje się włosami przedstawicielek Virue i dba o ich pielęgnację. Skoro mowa o cięciach Stewart, to warto też wspomnieć czas, gdy grała w „The Runaways: Prawdziwa historia” – nosiła wówczas niemalże identyczną fryzurę. Teraz powróciła do uczesania typu mullet, ponieważ wcieli się w rolę kulturystki w filmie „Love Lies Bleeding”.

Mullet

Fryzura typu mullet to cięcie, które kojarzy się przede wszystkim z latami 80. i 90. XX wieku. Dawniej określano ją fryzurą na „czeskiego piłkarza”, „hokeistę” lub „Szwedkę”. Dziś najczęściej używa się jednak nazwy mullet. To charakterystyczne cięcie pasuje do odważnych osób, które uwielbiają zwracać na siebie uwagę i przyciągać wzrok. Cięcie jest oryginalne i choć obecnie rzadko spotykane, to na ulicach widać, że pojawia się coraz częściej. Fryzura pasuje przede wszystkim osobom o wąskiej, szczupłej i regularnej twarzy.

Zdj. główne: Allef Vinicius/unsplash.com

Zostaw komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *