Właściwości marokańskich kosmetyków

Właściwości marokańskich kosmetyków

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przez wiele lat sposoby pielęgnacji skóry i włosów były ograniczone lokalnie do produktów dostępnych w danej szerokości geograficznej. W obecnych czasach, kiedy transport składników, półproduktów, a nawet gotowych kosmetyków nie jest żadnym problemem, metody na dbanie o siebie przenikają się między kulturami. Coraz bardziej dostępne są kosmetyki koreańskie, a indyjskie i marokańskie podbijają ostatnimi czasy rynek kosmetyczny. Dzięki nieznanym wcześniej właściwościom roślin, ziół, olejków i ekstraktów, skóra świetnie reaguje na egzotyczne sposoby pielęgnacji. Oto właściwości marokańskich kosmetyków.

Dobro płynące z Morza Martwego 

Morze Martwe jest niezwykle bogate w sól, przez co życie w nim jest dla większości organizmów trudne lub wręcz niemożliwe. To, co jednak przeżywa w bardzo słonej wodzie może być niezwykle dobroczynne dla skóry. Kosmetyki z Morza Martwego mają wspaniałe działanie zwłaszcza dla skóry suchej. Delikatnie złuszczają naskórek z naturalny sposób, przez co przyspieszają regenerację komórek i poprawiają kondycję skóry.

Błoto z Morza Martwego to doskonała maska zarówno na twarz, jak i całe ciało. Jest polecane szczególnie w przypadkach atopowego zapalenia skóry, trądziku, łuszczycy czy egzemy. Poza złuszczaniem działa także oczyszczająco, odblokowuje pory i reguluje wydzielanie sebum. Dzięki usunięciu martwego naskórka skóra może lepiej wchłaniać inne kosmetyki, na przykład składniki nawilżające mogą wnikać głębiej w warstwy skóry i działać bardziej efektywnie.  

Magia olejku arganowego   

Argan to roślina kojarzona przede wszystkim z Marokiem. Wytłaczany z nasion arganii olej ma niesamowite właściwości dla urody. Doskonale wzmacnia i regeneruje barierę lipidową na skórze, dzięki czemu chroni ją skutecznie przed utratą nawilżenia i sprawia, że jest ona sprężysta i promienna. Olejek arganowy zabezpiecza też włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także nabłyszcza je i wygładza. Jest dość mocno obciążający dla włosów, dlatego przy odpowiednim użytkowaniu może pomóc wyprostować je bez prostownicy i użycia ciepła. Możesz także stosować go na paznokcie, by uelastyczniać je, zmiękczać skórki i chronić płytkę paznokcia przed uszkodzeniami.    

Mydło marokańskie  

Maroko słynie z wyrobu różnego rodzaju naturalnych mydeł o różnych właściwościach i zastosowaniach. Czarne mydło marokańskie działa oczyszczająco, złuszczająco oraz nawilżająco. Jest wytwarzane z czarnych oliwek i soli z Morza Martwego, ma naturalny skład i bardzo uniwersalne zastosowanie. Możesz stosować je codziennie do mycia twarzy i ciała, a nawet włosów.

Z kolei mydło arganowe jest niezwykle delikatnym dla skóry środkiem, który, choć myje i oczyszcza, nie narusza bariery hydrolipidowej skóry. Zawarty w nim olej arganowy, który jest jednym z głównych komponentów tegoż mydła, świetnie imituje sebum naturalnie wydzielane przez skórę, przez co chroni ją przed wysuszeniem i nadmierną produkcją sebum. Sprawdzi się przede wszystkim do cery trądzikowej oraz suchej.  

Dbanie o urodę jest teraz łatwiejsze, niż kiedykolwiek, ponieważ w popularnych drogeriach z łatwością możesz kupić kosmetyki z całego świata. Marokańskie wyroby z wykorzystaniem błota oraz soli z Morza Martwego, a także oliwek, oliwy i oleju arganowego mają niesamowite działanie dla skóry. Przekonaj się sama!

Zdj. główne: Birgith Roosipuu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Które produkty spożywcze psują naszą urodę?
Które produkty spożywcze psują naszą urodę?
Sprawdź, które produkty lepiej już dziś wykreślić z diety.
Domowe kremy BB – jak je zrobić?
Domowe kremy BB – jak je zrobić?
Szukasz kosmetyku łączącego właściwości pielęgnacyjne z makijażowymi? Postaw na krem BB, który bez problemu zrobisz sama w domu. To proste – przekonaj się!
Wyposażenie salonu kosmetycznego – klucz do sukcesu
Wyposażenie salonu kosmetycznego – klucz do sukcesu
Czy marzysz o założeniu własnego salonu kosmetycznego?
Ostatnie wpisy