Mamy złą wiadomość dla nocnych marków…

Określenie jednej, właściwej godziny, kiedy każda z nas powinna udać się spać, nie jest zadaniem łatwym. Zresztą sami eksperci twierdzą, że wiele zależy od danego organizmu. Niemniej specjaliści z The Sleep Council nie mają też wątpliwości, że idealnym momentem dla większości ludzi na nocny relaks jest pora między godziną 22:00 a 23:00. Dlaczego?

O której godzinie powinno się iść spać?

W tym czasie spada temperatura ciała i poziom hormonu stresu. Dodatkowo nasz mózg zaczyna wytwarzać melatoninę, czyli substancję której potrzebujemy, by rozpocząć zasypianie. Teza ta została również w 2018 roku poparta badaniami. Według tych analiz, aż 82% respondentów, którzy udali się w objęcia Morfeusza o godzinie 22:20 miało bardzo jakościowy sen. Większość z nich zauważyła też, że dzięki temu zaczęła regularniej i zdrowiej się odżywiać, a także chętniej podejmować aktywności fizyczne.

Naukowcy ostrzegają jednak, by nie kłaść się spać o 22:00 za wszelką cenę. Jeśli bowiem nie czujecie zmęczenia i ochoty na sen, przymuszanie się przyniesie więcej szkód, niż korzyści (np. wpłynie na bezsenność).

fot. Ketut Subiyanto/ pexels.com

Pamiętajcie również, że wpływ snu na urodę jest bardzo duży. Warto więc tak planować sobie dzień, by każdego dnia dostarczać organizmowi minimum 7 godzin tego rodzaju odpoczynku. Co konkretnie serwuje nam sen? Promienną cerę, mniejsze cienie pod oczami, jednolity koloryt skóry, a także bardziej lśniące włosy. Dzięki nocnemu relaksowi łatwiej jest także pozbyć się nadmiarów wody w organizmie.

Przeczytajcie też: 5 nawyków żywieniowych, dzięki którym Wasza skóra na dłużej pozostanie piękna

Zdjęcie główne: Vladislav Muslakov/ unsplash.com

Zostaw komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *