Oto gadżet, który poprawi higienę twojej jamy ustnej. Dlaczego sama szczoteczka do zębów to mało?

Oto gadżet, który poprawi higienę twojej jamy ustnej. Dlaczego sama szczoteczka do zębów to mało?

Język zwykle czyści się za pomocą samej szczoteczki lub jej tylnej strony, która często jest specjalnie w tym celu wyżłobiona. Skrobak do języka jest dużo wygodniejszy, skuteczniejszy i z pewnością ładniejszy od standardowej szczoteczki. Jakie korzyści przynosi?

Czyszczenie języka jest praktyką popularną w Ajurwedzie. Uważa się, że uwalnia organizm od toksyn i wzmacnia układ odpornościowy. Nawet jeżeli nie kierujesz się w swoim życiu Ajurwedą, czyszczenie języka ma same zalety. To właśnie na jego powierzchni gromadzą się bakterie, które są przyczyną nieświeżego oddechu. Ich regularne usuwanie pomoże nie tylko utrzymać świeży oddech, zmniejszy również ryzyko chorób jamy ustnej. Co więcej, dzięki takiej praktyce oczyszczasz również kubki smakowe. Sprawi to, że jedzenie będzie wydawało się smaczniejsze i bardziej soczyste.

Dostępne na rynku skrobaczki do języka mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, jak te w ofercie Curaprox Polska lub z metalu, głównie z miedzi, która ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe.

Przeczytaj też: Czy poranne drzemki są zdrowe? Odpowiedź na to pytanie może Cię zaskoczyć

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/ pexels.com

Zostaw komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *