Wcierki do włosów – jak działają i jak zrobić swoje własne preparaty?

Wcierki do włosów – jak działają i jak zrobić swoje własne preparaty?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne i zadbane włosy to powód do dumy niejednej kobiety. Wiele z nas jednak marzy o tym, aby były one dłuższe, mocniejsze i bardziej lśniące. Jeżeli chcesz przyspieszyć wzrost swoich włosów i zadbać o ich kondycję, to świetnym pomysłem będzie zastosowanie wcierek. O ich działaniu, zasadach stosowania i pomysłach na własne preparaty przeczytasz w tym artykule.

Co to jest wcierka do włosów?

Wcierki to nic innego niż preparaty w płynie, które zazwyczaj mają wodnistą konsystencję. Najczęściej sprzedawane są w butelkach z dozownikiem lub atomizerem. W ich skład wchodzą zioła oraz ekstrakty roślinne i inne wspomagacze. Taki kosmetyk należy rozprowadzić po skórze głowy i wetrzeć, wykonując przy tym masaż.

Kiedy powinnaś zacząć stosować wcierki do skóry głowy?

Tego typu kosmetyk warto mieć zawsze w kosmetyczce. Jednak szczególnie powinnaś się zainteresować zakupem wcierki wtedy, gdy zobaczysz wyraźne problemy z włosami lub skórą na głowie. Należą do nich problemy ze wzrostem włosów oraz ich wypadanie. Pamiętaj, że to naturalny proces, ale normalnym nie jest wypadanie włosów w nadmiarze. Wcierki pomagają również problematycznej skórze głowy, z łupieżem i przetłuszczającej się, a także zbyt suchej. Takie produkty również wspomagają walkę o mocne i gęste włosy. 

Zalety stosowania wcierki

Podstawowym zadaniem wcierki do włosów jest wzmocnienie i odżywienie ich cebulek. Najistotniejszy jest jednak masaż skóry głowy. Masując ją okrężnymi ruchami za pomocą opuszków palców sprawiasz, że skóra jest bardziej ukrwiona, a tym samym włosy rosną szybciej. Są one również silniejsze i lepiej odżywione. Szybko zauważysz, że zaczynają pojawiać się baby hair, czyli malutkie i delikatne nowe włosy.

Wcierki regulują również ilość wydzielanego sebum oraz nawilżają skórę głowy. Są ratunkiem dla osób zmagających się z jej swędzeniem i łuszczeniem. Kosmetyki tego typu łagodzą podrażnienia i zapobiegają powstawaniu podskórnych krostek na skórze głowy. Ponadto pomagają pozbyć się łupieżu, nawet tego nawracającego!

Zrób swoją wcierkę!

Po wcierkę do skóry głowy nie musisz od razu iść do sklepu lub apteki. Możesz taki kosmetyk zrobić samodzielnie! Oto kilka przepisów na wcierki DIY. 

Wcierka z kozieradki

Do przygotowania wcierki z kozieradki potrzebujesz łyżeczki nasion tej rośliny. Zalej ją niepełną szklanką gorącej wody, a następnie ostudź. Gdy to zrobisz, przecedź mieszaninę, a gotowy płyn przelej do butelki z atomizerem.

Wcierka ze skrzypu i pokrzywy 

Jej przygotowanie również jest banalnie łatwe. Wystarczy, że połączysz ze sobą łyżeczkę skrzypu z łyżeczką pokrzywy. Całość zalej szklanką gorącej wody, następnie ostudź, przecedź i przelej do buteleczki. Gotowe!

Wcierka aloesowa

To wcierka, która świetnie nawilży skórę głowy. Do jej przygotowania potrzebujesz dobrej jakości soku z aloesu. Rozcieńcz go wodą i gotowe! Wcierkę możesz przelać do buteleczki.

Zdj. główne: Rana Sawalha/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Olejowanie włosów – jak samodzielnie stworzyć najskuteczniejsze mieszanki dla Twojego typu włosów?
Olejowanie włosów – jak samodzielnie stworzyć najskuteczniejsze mieszanki dla Twojego typu włosów?
Olejowanie włosów cieszy się obecnie dużą popularnością. Jakie oleje sprawdzą się do jakiego typu włosów?
Gorąca kąpiel czy zimny prysznic? Sprawdź, co przyniesie Ci więcej korzyści
Gorąca kąpiel czy zimny prysznic? Sprawdź, co przyniesie Ci więcej korzyści
Gorąca kąpiel, a może zimny prysznic? Wszystko zależy od stanu naszego zdrowia. Dowiedz się, co przyniesie Ci więcej korzyści.
5 niepozornych czynników, które mogą w przyszłości utrudnić starania o dziecko
5 niepozornych czynników, które mogą w przyszłości utrudnić starania o dziecko
Planujesz powiększenie rodziny i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz odpowiednio wcześniej wspierać swoją naturalną płodność? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.
Ostatnie wpisy