Terapia cery problematycznej ze skłonnością do trądziku – na jakie składniki zwracać uwagę?

Terapia cery problematycznej ze skłonnością do trądziku – na jakie składniki zwracać uwagę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Okazuje się, że cera problematyczna, to nie tylko ta tłusta, która ma skłonność do wyprysków i powstawania stanów zapalnych. O cerze problematycznej możemy mówić również w przypadku cery skłonnej do podrażnień, wrażliwej i naczynkowej. W każdym przypadku należy dobierać do codziennej pielęgnacji kosmetyki ukierunkowane na potrzeby skóry.

Wybór wcale nie jest taki prosty, a szczególną uwagę zawsze trzeba zwracać na składniki preparatów, które mają utrzymać ją w jak najlepszym stanie i zniwelować niedoskonałości. Poznaj skład, który sprawdzi się w przypadku cery problematycznej. 

Codzienne oczyszczanie cery tłustej i mieszanej 

W codziennej pielęgnacji skóry z tendencją do powstawania wyprysków i zaskórników niezwykle istotne jest jej dokładne oczyszczanie. Zabieg ma na celu nie tylko usunięcie ze skóry z zanieczyszczeń czy resztek makijażu, ale również regulowanie produkcji sebum czy usuwanie zrogowaciałego naskórka, który blokuje pory. Oczyszczanie jest niezwykle istotne również w kwestii właściwości przeciwzapalnych i regenerujących. W tym celu warto wybrać preparat delikatnie myjący, w którego składzie znajduje się olejek z drzewa herbacianego oraz olejek lawendowy. 

Do codziennego oczyszczania skóry tłustej i mieszanej wykorzystać można również żel myjący z kwasem azelainowym. Działa on przeciwzaskórnikowo i przeciwzapalnie. Oczyszcza, działa przeciwbakteryjnie, reguluje wydzielanie sebum, łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie się ran. Warto wybierać kosmetyki myjące, które w składzie zawierają nie tylko kwas azelainowy, ale również ekstrakt z zielonej herbaty. Sprawdza się on idealnie w ramach niwelowania niedoskonałości skórnych, ale jednocześnie wpływa na jędrność i gładkość skóry. 

Krem na dzień dla cery problematycznej 

Codzienna pielęgnacja cery problematycznej ze skłonnością do trądziku powinna być realizowana na różnych poziomach. Po dokładnym oczyszczeniu skóry dedykowanymi preparatami świetnie sprawdza się Drmoaquest krem z filtrem mineralnym do stosowania na dzień. Jest idealnie lekki, nie blokuje porów, pozwala skórze oddychać i daje jej właściwą ochronę. Z powodzeniem może być stosowany jako baza pod makijaż. 

Na jaki skład warto zwracać uwagę przy wyborze kremu na dzień do cery skłonnej do trądziku? Oczywiście najlepsze właściwości wykazują te z tlenkiem cynku. Tlenek cynku bierze udział w ponad 1000 reakcji fizjologicznych w skórze wykazując skuteczne działanie terapeutyczne.  Zwęża on pory, działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, ogranicza występowanie zmian zapalnych, a dodatkowo przyspiesza proces gojenia i regeneruje skórę.

Co ważne, kremy na dzień z tlenkiem cynku są doskonałe nie tylko do cery trądzikowej. Sprawdzą się równie dobrze w przypadku tej wrażliwej i naczynkowej.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 rzeczy, które wysuszają ręce. Zobacz, czy nie popełniasz tych błędów
5 rzeczy, które wysuszają ręce. Zobacz, czy nie popełniasz tych błędów
Chłód, mróz, wiatr czy płyny do dezynfekcji to tylko niektóre z czynników wysuszających dłonie. Sprawdź, co jeszcze może szkodzić skórze na rękach.
Sprzęt kosmetyczny do odmładzania twarzy – poznaj zabieg karboksyterapii
Sprzęt kosmetyczny do odmładzania twarzy – poznaj zabieg karboksyterapii
Szukasz skutecznych urządzeń pozwalających przeprowadzać zabiegi odmładzające skórę do swojego salonu kosmetycznego? Sprawdź ofertę sklepu PCZK, w którym znajdziesz najlepsze […]
Zaskórniki otwarte na nosie – jak się ich pozbyć? Sprawdź!
Zaskórniki otwarte na nosie – jak się ich pozbyć? Sprawdź!
Wągry najczęściej pojawiają się właśnie na nosie, policzkach i brodzie, ponieważ to właśnie tam znajduje się najwięcej gruczołów łojowych. Jest to tak zwana strefa T.
Ostatnie wpisy