Thermocut - na czym polega ta rewolucyjna metoda podcinania włosów?

Thermocut - na czym polega ta rewolucyjna metoda podcinania włosów?

Słyszeliście już o gorących nożyczkach? Thermocut polega na podcięciu mokrych włosów fryzjerskimi nożyczkami rozgrzanymi od 90 do 150 stopni Celcjusza. Dlaczego warto zdecydować się na taki zabieg?

Podcinanie włosów zapobiega rozdwajaniu się końcówek i optycznie zagęszcza fryzurę. Obowiązku skracania oczywiście nie ma, ale fryzjerzy zalecają, by poddawać się tej czynności raz na kwartał. Wiele osób podczas zapuszczania kosmyków błędnie zakłada, że lepiej dać im rosnąć swobodnie. To błąd, ponieważ przyczyniamy się wówczas do utrzymywania czupryny w złej kondycji.

Innowacyjna metoda Thermocut przeznaczona jest w szczególności dla posiadaczek długich włosów. To one bardzo często skarżą się na cienkie, zniszczone i rozdwajające się końcówki.

Jak gorące nożyczki działają na włosy?

Włosy składają się z trzech warstw, które odpowiadają za nawilżenie i poziom substancji odżywczych. Zwyczajne obcinanie pozostawia końcówki nieuszczelnione. Dla odmiany gorące nożyczki nie ingerują w strukturę włosa. Daje to efekt większej objętości, połysku i sprężystości. Rezultaty widać już po pierwszym zabiegu.

Metoda Thermocut jest coraz bardziej popularna i dostępna. Dla fryzjera jest to czynność czasochłonna, ponieważ trwa dwa razy dłużej od normalnego strzyżenia. Poza tym wymaga się tutaj dobrej umiejętności cieniowania włosów.

Czy gorące nożyczki są bezpieczne?

Słowo „gorące” wzbudza w Was skojarzenia z niebezpieczeństwem? Nic bardziej mylnego, ponieważ nie ma możliwości, by fryzjer poparzył tym sprzętem klientkę. Nożyczki posiadają bowiem specjalną powłokę z tworzywa sztucznego, która odporna jest na wysokie temperatury.

Wypróbujecie?

Przeczytajcie też: Jak podciąć grzywkę w domu? Oto instrukcja krok po kroku

Zostaw komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *