Jak podciąć grzywkę w domu? Oto instrukcja krok po kroku

Jak podciąć grzywkę w domu? Oto instrukcja krok po kroku

UrodaZrób to sama
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Grzywki już od dawna rządzą fryzjerskimi trendami. Niemniej zachwycać mogą tylko wtedy, gdy są regularnie podcinane. Jak można więc skrócić grzywę, gdy wizyta u stylisty nie wchodzi w grę? Sprawdźcie!

W pandemicznej rzeczywistości nie zawsze jest nam po drodze do fryzjera. I choć wszystkie salony są wciąż jeszcze otwarte, wiele kobiet świadomie rezygnuje z tej przyjemności w trosce o swoje zdrowie. I o ile jesteście właścicielkami długich kosmyków, odłożenie w czasie wizyty u stylisty fryzur nie stanowi raczej większego problemu. Kłopot zaczyna się tworzyć, jeśli na przykład zafundowałyście sobie grzywkę i nie chcecie jej zapuścić. Co wtedy zrobić? Cóż, wziąć sprawy w swoje ręce i obciąć samodzielnie.

Jak samodzielnie podciąć grzywkę?

Od czego trzeba zacząć? Od przygotowania grzebienia oraz klipsów. Podczas obcinania grzywki niezbędne będą oczywiście również nożyczki. Posiadacie fryzjerski model? Jesteście szczęściarami. Niemniej, jeśli w szufladzie widzicie tylko te do papieru, wiedzcie, że nie wróży to od razu katastrofy.

Co dalej? W kolejnym kroku zmoczcie grzywkę i podzielcie ją poziomo na dwie części – górną podepnijcie spinką. Następnie skróćcie dolną partię. Uważajcie, by się nie rozpędzić i obciąć początkowo najmniej jak się da. Jeśli stwierdzicie, że kosmyki są jeszcze za długie, zawsze możecie ponownie skrócić je o kilka milimetrów. Opcja „cofnij” jest w tym przypadku niestety niedostępna. Dolna warstwa gotowa? Przejdźcie zatem do górnej.

Warto zadawać sobie sprawę, że cięcie poziome to najgorszy wybór. Bardziej pożądany efekt przyniesie horyzontalne obcinanie grzywki. Specjaliści radzą też, by najpierw skracać środek, a później przechodzić do zewnętrznych stron. Dobrym pomysłem okaże się też podcinanie prawego boku zaczesanego na lewo i odwrotnie. Nieźle sprawdzi się również trik skręcenia poszczególnych pasemek i podcinanie tak przygotowanych pasm.

Nożyczki fryzjerskie dostępne są na przykład w sklepie empik.com. Kupicie je za ok. 23 PLN.

Przeczytajcie też: Thermocut – na czym polega ta rewolucyjna metoda podcinania włosów?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poznajcie sztuczkę, dzięki której będziecie miały matową cerę bez użycia pudru
Poznajcie sztuczkę, dzięki której będziecie miały matową cerę bez użycia pudru
Poznajcie doskonały zamiennik pudru, dzięki któremu skóra przestanie się świecić.
Czy wiesz, jak czytać symbole na opakowaniach kosmetyków?
Czy wiesz, jak czytać symbole na opakowaniach kosmetyków?
Na opakowaniach kosmetyków znajduje się zazwyczaj wiele dziwnie wyglądających symboli. Co oznaczają w praktyce? Skorzystaj z naszej ściągi i nie daj się zaskoczyć!
Jakie składniki można znaleźć w kosmetykach?
Jakie składniki można znaleźć w kosmetykach?
Dbanie o urodę jest najskuteczniejsze, kiedy robisz to świadomie. Znajomość składników kosmetyków, ich właściwości oraz zastosowania, da Ci najlepsze rezultaty. Przedstawiamy składniki aktywne, które najczęściej można spotkać w kosmetykach do twarzy i nie tylko.
Ostatnie wpisy