Czy stosowanie podkładu źle wpływa na cerę trądzikową?

Czy stosowanie podkładu źle wpływa na cerę trądzikową?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Problematyczna skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, ale nawet wokół tego krąży wiele mitów. Czy jednym z nich jest to, że makijaż twarzy szkodzi? Czy mając niedoskonałości i wypryski, nie powinnaś nakładać podkładu? Gdzie leży prawda? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule. Sprawdź!

Skóra trądzikowa – co musisz o niej wiedzieć?

Trądzik to jedna z najpowszechniejszych chorób skóry, która dotyka wiele kobiet. Do tego jest ona trudna w leczeniu i wymaga odpowiedniego doboru kosmetyków i zmiany nawyków żywieniowych. Pamiętajmy, że wpływ na naszą cerę ma nie tylko oczyszczanie i pielęgnacja, ale również to, co jemy, pijemy oraz styl życia, jaki prowadzimy, czy mamy dużo stresu i czy się wysypiamy.

Warto podkreślić, że u każdej z nas trądzik może objawiać się nieco inaczej. Czasami są to pryszcze i krostki, innym razem podskórne grudki, a towarzyszą temu zazwyczaj zaskórniki i zaczerwienienie. Oczywiście nikomu nie musimy powtarzać jak złe jest wyciskanie czegokolwiek na twarzy – nie tylko roznosimy w ten sposób zarazki, ale i ryzykujemy powstaniem przebarwień oraz blizny. Charakterystyczne dla cery trądzikowej jest też nadmierne wydzielanie sebum. 

Podstawą pielęgnacji jest staranne oczyszczanie (najlepiej dwuetapowe – olejkiem, potem wodą), nawilżanie i delikatne złuszczanie naskórka. Niewskazane są produkty z alkoholem. Składnik ten nie tylko wysusza, ale i podrażnia skórę, przez co produkuje ona jeszcze więcej sebum będącego pożywką dla bakterii.

Makijaż a cera trądzikowa – można nakładać podkład czy nie?

Czas odpowiedzieć na pytanie, co z tym makijażem. Czy posiadaczki cery z problemami nie mogą nakładać na nią podkładu? A jeśli to zrobią, to czy ich problemy się pogłębią? Oczywiście, że możemy aplikować podkład, puder i kosmetyki do konturowania. Musimy jednak pamiętać o codziennym myciu gąbeczki oraz pędzli – w przeciwnym razie staną się one siedliskiem bakterii.

W codziennym makijażu świetnie sprawdzi się płynny podkład, który nie obciąży skóry, ale ujednolici koloryt. Do przykrycia większych niedoskonałości przyda się zaś korektor. Dobrze jest wybierać produkty wzbogacone składnikami odżywczymi i antybakteryjnymi, o beztłuszczowej formule i właściwościach niekomedogennych, czyli niezatykających porów. Warto rozważyć zakup podkładu mineralnego z naturalnymi składnikami, który jest jeszcze bezpieczniejszy dla cery. Całość utrwalamy zaś transparentnym pudrem – najlepiej nie ruchem omiatającym, lecz stemplującym.

Uważajmy natomiast na kremowe i gęste podkłady, które są mocno kryjące, ciężkie i na bazie silikonów. Nie ma też mowy o pójściu spać bez uprzedniego demakijażu, bo skóra nie ma wtedy możliwości oddychania, regenerowania się i rano może być w jeszcze gorszym stanie.

Podsumowując, nakładanie podkładu przy cerze trądzikowej nie jest szkodliwe, jeśli stosujemy się do wyżej wymienionych wskazówek. Jak to mówią, do wszystkiego podchodzimy z głową!

Zdj. główne: freestocks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Toniki do włosów – czym są i dlaczego warto je używać?
Toniki do włosów – czym są i dlaczego warto je używać?
Potrzebujesz dobrego produktu do stylizacji włosów? Borykasz się z ich nadmiernym wypadaniem, bądź przetłuszczaniem? Sięgnij po tonik do włosów i poznaj jego możliwości!
Jak prawidłowo dobierać kurtki moro do warunków atmosferycznych?
Jak prawidłowo dobierać kurtki moro do warunków atmosferycznych?
Dowiedz się, jak dopasować kurtkę moro do różnych stanów pogodowych, aby cieszyć się komfortem i funkcjonalnością niezależnie od warunków atmosferycznych.
Jak rozpocząć swoją przygodę z kosmetykami: Praktyczne porady dla młodych osób
Jak rozpocząć swoją przygodę z kosmetykami: Praktyczne porady dla młodych osób
Dowiedz się, jak skutecznie rozpocząć swoją przygodę z kosmetykami. Odkryj praktyczne porady dla młodych osób, które pomogą Ci w doborze kosmetyków i zrozumieniu podstaw pielęgnacji skóry.
Ostatnie wpisy