Czy wiesz, jakie środki są ważne w ochronie przed COVID-19?

Czy wiesz, jakie środki są ważne w ochronie przed COVID-19?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pandemia COVID-19 ogarnęła cały świat, ale z biegiem lat większość osób zdołała przyzwyczaić się do zagrożenia. Nie oznacza to jednak, że wirus przestał być groźny, choć rzeczywiście obserwuje się mniejsze straty społeczne i gospodarcze, przychodzące z kolejnymi falami. W trosce o stan zdrowia wciąż warto stosować podstawowe środki bezpieczeństwa.

Kto powinien chronić się przed zarażeniem?

Najprostsza odpowiedź na pytanie: „Kto powinien chronić się przed COVID-19?”, brzmi: „Wszyscy.”. Nie jest to jednak wcale takie proste – wszyscy muszą pracować, uczyć się lub przynajmniej bywać w miejscach publicznych, w których będą mogli załatwić bieżące sprawy. Życie powinno toczyć się dalej, dlatego ostry reżim sanitarny i restrykcyjne zasady bezpieczeństwa musiały ulec rozluźnieniu. W tej sytuacji warto zwrócić uwagę na kilka grup osób, które nadal są szczególnie narażone na zarażenie – choć często z różnych względów.

Już na początku pandemii wykazano, że osoby starsze i posiadające choroby towarzyszące należą do najbardziej zagrożonych jednostek. Przedstawiciele tych kręgów powinni szczególnie na siebie uważać i zapewnić sobie dodatkową ochronę przez regularne szczepienia przeciwko COVID-19 oraz grypie, a także noszenie jednorazowych maseczek i rękawiczek. Dodatkowym atutem stosowania mechanicznych barier ochronnych jest zmniejszenie ryzyka zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową, na które osoby starsze i o obniżonej odporności zazwyczaj są bardziej narażone.

Ekonomiczne korzyści bezpieczeństwa

Inną grupą, która z pewnością powinna myśleć o ochronie przed COVID-19 są przedsiębiorcy i biznesmeni, choć w ich przypadku nie musi chodzić tylko o zdrowie. Jeśli prowadzisz własną firmę, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak tragiczne w skutkach było lub mogłoby być utracenie pracowników na bliżej nieokreślony czas. Właśnie dlatego tak istotne jest chronienie swoich podwładnych przed zarażeniem się COVID-19. Dzięki specjalistycznym akcesoriom dostępnym na https://rcmedical.pl/, takim jak maseczki, rękawiczki jednorazowe, fartuchy i aerozole dezynfekcyjne, może zapewnić podstawową ochronę wszystkim swoim pracownikom. W ten sposób nie tylko chronisz zdrowie i zdolność do pracy poszczególnych jednostek, ale również jesteś w stanie ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób pomiędzy członkami załogi Twojej firmy.

Dodatkową korzyścią, która płynie z przestrzegania norm sanitarnych jest zmniejszone ryzyko rozprzestrzeniania się na terenie Twojej działalności chorób związanych z okresem jesienno-zimowym. Oczywiście, należy również pamiętać, że kiedy między Twoimi pracownikami dojdzie już do zakażenia, najskuteczniejszym sposobem na zapewnienie im bezpieczeństwa jest umożliwienie osobom chorym skorzystania ze zwolnienia lekarskiego.

Fot.: JESHOOTS.COM/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego to kobiety najczęściej powodują niepewność i kompleksy u innych dziewczyn?
Dlaczego to kobiety najczęściej powodują niepewność i kompleksy u innych dziewczyn?
Kobiece wsparcie czy niezdrowy głos krytyki wpędzający nas w kompleksy?
Jak podciąć grzywkę w domu? Oto instrukcja krok po kroku
Jak podciąć grzywkę w domu? Oto instrukcja krok po kroku
Za długa grzywka nie tylko przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, lecz także odbiera uroku całej fryzurze. Sprawdźcie, jak skrócić ją samodzielnie.
Mango osładza nam jesień i wypuszcza swoją pierwszą, sportową kolekcję
Mango osładza nam jesień i wypuszcza swoją pierwszą, sportową kolekcję
Kiedy zobaczycie ten lookbook, od razu zapragniecie sięgnąć po matę.
Ostatnie wpisy