Czy wiesz, jakie środki są ważne w ochronie przed COVID-19?

Czy wiesz, jakie środki są ważne w ochronie przed COVID-19?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pandemia COVID-19 ogarnęła cały świat, ale z biegiem lat większość osób zdołała przyzwyczaić się do zagrożenia. Nie oznacza to jednak, że wirus przestał być groźny, choć rzeczywiście obserwuje się mniejsze straty społeczne i gospodarcze, przychodzące z kolejnymi falami. W trosce o stan zdrowia wciąż warto stosować podstawowe środki bezpieczeństwa.

Kto powinien chronić się przed zarażeniem?

Najprostsza odpowiedź na pytanie: „Kto powinien chronić się przed COVID-19?”, brzmi: „Wszyscy.”. Nie jest to jednak wcale takie proste – wszyscy muszą pracować, uczyć się lub przynajmniej bywać w miejscach publicznych, w których będą mogli załatwić bieżące sprawy. Życie powinno toczyć się dalej, dlatego ostry reżim sanitarny i restrykcyjne zasady bezpieczeństwa musiały ulec rozluźnieniu. W tej sytuacji warto zwrócić uwagę na kilka grup osób, które nadal są szczególnie narażone na zarażenie – choć często z różnych względów.

Już na początku pandemii wykazano, że osoby starsze i posiadające choroby towarzyszące należą do najbardziej zagrożonych jednostek. Przedstawiciele tych kręgów powinni szczególnie na siebie uważać i zapewnić sobie dodatkową ochronę przez regularne szczepienia przeciwko COVID-19 oraz grypie, a także noszenie jednorazowych maseczek i rękawiczek. Dodatkowym atutem stosowania mechanicznych barier ochronnych jest zmniejszenie ryzyka zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową, na które osoby starsze i o obniżonej odporności zazwyczaj są bardziej narażone.

Ekonomiczne korzyści bezpieczeństwa

Inną grupą, która z pewnością powinna myśleć o ochronie przed COVID-19 są przedsiębiorcy i biznesmeni, choć w ich przypadku nie musi chodzić tylko o zdrowie. Jeśli prowadzisz własną firmę, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak tragiczne w skutkach było lub mogłoby być utracenie pracowników na bliżej nieokreślony czas. Właśnie dlatego tak istotne jest chronienie swoich podwładnych przed zarażeniem się COVID-19. Dzięki specjalistycznym akcesoriom dostępnym na https://rcmedical.pl/, takim jak maseczki, rękawiczki jednorazowe, fartuchy i aerozole dezynfekcyjne, może zapewnić podstawową ochronę wszystkim swoim pracownikom. W ten sposób nie tylko chronisz zdrowie i zdolność do pracy poszczególnych jednostek, ale również jesteś w stanie ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób pomiędzy członkami załogi Twojej firmy.

Dodatkową korzyścią, która płynie z przestrzegania norm sanitarnych jest zmniejszone ryzyko rozprzestrzeniania się na terenie Twojej działalności chorób związanych z okresem jesienno-zimowym. Oczywiście, należy również pamiętać, że kiedy między Twoimi pracownikami dojdzie już do zakażenia, najskuteczniejszym sposobem na zapewnienie im bezpieczeństwa jest umożliwienie osobom chorym skorzystania ze zwolnienia lekarskiego.

Fot.: JESHOOTS.COM/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykonać samobadanie piersi? Oto 7 kroków
Jak wykonać samobadanie piersi? Oto 7 kroków
Z okazji różowego października przedstawiamy instrukcję samobadania piersi krok po kroku. Nie zwlekajcie z jej wypróbowaniem!
Szczotka czy grzebień? Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze narzędzie do stylizacji włosów
Szczotka czy grzebień? Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze narzędzie do stylizacji włosów
Na pewno nie raz zadawałaś sobie to pytanie...
Amazon Ads – czyli dobra metoda na promocję
Amazon Ads – czyli dobra metoda na promocję
Amazon Ads to narzędzie do tworzenia kampanii reklamowych, stworzone z myślą o tej platformie. Czym się ono charakteryzuje? Wyjaśniamy.
Ostatnie wpisy