Primer do paznokci – co to jest, jak działa, jak stosować?

Primer do paznokci – co to jest, jak działa, jak stosować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Uwielbiasz swoje hybrydowe paznokcie, ale zauważasz, że mimo profesjonalnie nałożonego lakieru jego wierzchnia warstwa szybko niszczeje, odpryskuje i odchodzi od paznokcia? Bardzo możliwe, że problemem jest niewystarczająco dobrze przygotowana płytka. Na szczęście jest na to sposób. Kłopot z niską trwałością manicure rozwiążesz, wykorzystując primer do paznokci. Co to jest? Jaki rodzaj wybrać i jak z niego korzystać? Odpowiedzi na te pytania odnajdziesz w treści artykułu.

Co to jest primer do paznokci?

Primer do paznokci to nic innego jak przezroczysty płyn, którego używa się w celu przygotowania naturalnej płytki paznokcia do nałożenia na nią manicure żelowego bądź akrylowego czy też lakieru hybrydowego. Jego użycie nie jest koniecznością i żadna z manicurzystek nie stwierdzi, że jest on nieodzowny, jednak każda przyzna, że to produkt bardzo funkcjonalny i po prostu przydatny.

Po primery do paznokci warto sięgnąć, aby cieszyć się wyjątkową trwałością stylizacji, dlatego ich regularne stosowanie poleca się szczególnie kobietom, które zmagają się z notorycznie odpadającym lakierem.

Jaką funkcję pełni primer do paznokci?

O estetyce wykonania manicure hybrydowego decyduje nie tylko jakość zastosowanych lakierów i bazy, ale także prawidłowe przygotowanie płytki paznokcia do aplikacji konkretnych warstw wchodzących w skład stylizacji.

Atrakcyjność wizualna obejmuje więc także trwałość lakieru, której możesz być naprawdę pewna, jeśli postawisz na dobry primer do paznokci. Jego zadaniem jest bowiem zmaksymalizowanie wytrzymałości manicure poprzez oczyszczenie każdej płytki paznokcia i zwiększenie jej lepkości, co pozwala na lepsze przywarcie nakładanych kolejno warstw.

Primer do paznokci – rodzaje

Na rynku dostępne są dwa rodzaje primerów do paznokci. Pierwszy z nich to primer bezkwasowy, który można nazwać uniwersalnym i łagodniejszym. Jego formuła jest stworzona na bazie octanu etylu i może być stosowana w praktycznie każdej stylizacji. Jest bardzo funkcjonalna i zdecydowanie warto mieć ją zawsze pod ręką. Charakteryzuje się dobrą wchłanialnością i stosunkowo delikatnym zapachem. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku primera kwasowego.

Już sekundę po otwarciu buteleczki z primerem kwasowym wyczujesz jego bardzo ostrą i nieprzyjemną dla wrażliwego nosa woń. Jakie są pozostałe różnice? Najczęściej korzysta się z niego podczas wykonywania manicure metodami suchymi.

Oprócz tego, jak sama nazwa wskazuje, produkt stworzony został z wykorzystaniem kwasu metakrylowego, który decyduje o jego zdecydowanie większej mocy. W związku z tym wykorzystanie primera kwasowego zaleca się kobietom zmagającym się z problemem często odpryskującego lakieru, ponieważ jest on zdecydowanie silniejszy od swojego bezkwasowego brata. Działa jak dwustronna taśma, która stanowi o efektywności scalenia się płytki paznokcia z nakładanymi warstwami żeli czy lakierów.

Jak prawidłowo korzystać z primera?

Użycie primera nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy, że zajmiesz się swoimi paznokciami tak, jak robisz to zawsze. Po oczyszczeniu płytek cleanerem nadejdzie moment, żeby sięgnąć po primer do paznokci.

Zamocz pędzelek w płynie, a następnie dobrze go odsącz, przyciskając do szyjki buteleczki. Bardzo ważne jest, szczególnie w przypadku primera kwasowego, żeby nie nakładać dużej ilości produktu. Wystarczy pokryć powierzchnię paznokcia cieniutką warstwą i odczekać około 60 sekund, aby całkowicie wyparował. Szeroki wybór wysokiej jakości primerów można znaleźć w sklepie https://nailu.pl/.

zdj. główne: rashid khreiss/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co daje regularne nakładanie maseczek?
Co daje regularne nakładanie maseczek?
Sprawdź, dlaczego warto regularnie stosować maseczki do twarzy.
Brzydki zapach z pochwy – czy wiesz, o czym może nas informować?
Brzydki zapach z pochwy – czy wiesz, o czym może nas informować?
Stresujesz się tym, że zapach Twojej pochwy jest nieprzyjemny? To znak od Twojego organizmu, że dzieje się coś złego.
Wyposażenie salonu kosmetycznego – klucz do sukcesu
Wyposażenie salonu kosmetycznego – klucz do sukcesu
Czy marzysz o założeniu własnego salonu kosmetycznego?
Ostatnie wpisy