Primer do paznokci – co to jest, jak działa, jak stosować?

Primer do paznokci – co to jest, jak działa, jak stosować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Uwielbiasz swoje hybrydowe paznokcie, ale zauważasz, że mimo profesjonalnie nałożonego lakieru jego wierzchnia warstwa szybko niszczeje, odpryskuje i odchodzi od paznokcia? Bardzo możliwe, że problemem jest niewystarczająco dobrze przygotowana płytka. Na szczęście jest na to sposób. Kłopot z niską trwałością manicure rozwiążesz, wykorzystując primer do paznokci. Co to jest? Jaki rodzaj wybrać i jak z niego korzystać? Odpowiedzi na te pytania odnajdziesz w treści artykułu.

Co to jest primer do paznokci?

Primer do paznokci to nic innego jak przezroczysty płyn, którego używa się w celu przygotowania naturalnej płytki paznokcia do nałożenia na nią manicure żelowego bądź akrylowego czy też lakieru hybrydowego. Jego użycie nie jest koniecznością i żadna z manicurzystek nie stwierdzi, że jest on nieodzowny, jednak każda przyzna, że to produkt bardzo funkcjonalny i po prostu przydatny.

Po primery do paznokci warto sięgnąć, aby cieszyć się wyjątkową trwałością stylizacji, dlatego ich regularne stosowanie poleca się szczególnie kobietom, które zmagają się z notorycznie odpadającym lakierem.

Jaką funkcję pełni primer do paznokci?

O estetyce wykonania manicure hybrydowego decyduje nie tylko jakość zastosowanych lakierów i bazy, ale także prawidłowe przygotowanie płytki paznokcia do aplikacji konkretnych warstw wchodzących w skład stylizacji.

Atrakcyjność wizualna obejmuje więc także trwałość lakieru, której możesz być naprawdę pewna, jeśli postawisz na dobry primer do paznokci. Jego zadaniem jest bowiem zmaksymalizowanie wytrzymałości manicure poprzez oczyszczenie każdej płytki paznokcia i zwiększenie jej lepkości, co pozwala na lepsze przywarcie nakładanych kolejno warstw.

Primer do paznokci – rodzaje

Na rynku dostępne są dwa rodzaje primerów do paznokci. Pierwszy z nich to primer bezkwasowy, który można nazwać uniwersalnym i łagodniejszym. Jego formuła jest stworzona na bazie octanu etylu i może być stosowana w praktycznie każdej stylizacji. Jest bardzo funkcjonalna i zdecydowanie warto mieć ją zawsze pod ręką. Charakteryzuje się dobrą wchłanialnością i stosunkowo delikatnym zapachem. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku primera kwasowego.

Już sekundę po otwarciu buteleczki z primerem kwasowym wyczujesz jego bardzo ostrą i nieprzyjemną dla wrażliwego nosa woń. Jakie są pozostałe różnice? Najczęściej korzysta się z niego podczas wykonywania manicure metodami suchymi.

Oprócz tego, jak sama nazwa wskazuje, produkt stworzony został z wykorzystaniem kwasu metakrylowego, który decyduje o jego zdecydowanie większej mocy. W związku z tym wykorzystanie primera kwasowego zaleca się kobietom zmagającym się z problemem często odpryskującego lakieru, ponieważ jest on zdecydowanie silniejszy od swojego bezkwasowego brata. Działa jak dwustronna taśma, która stanowi o efektywności scalenia się płytki paznokcia z nakładanymi warstwami żeli czy lakierów.

Jak prawidłowo korzystać z primera?

Użycie primera nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy, że zajmiesz się swoimi paznokciami tak, jak robisz to zawsze. Po oczyszczeniu płytek cleanerem nadejdzie moment, żeby sięgnąć po primer do paznokci.

Zamocz pędzelek w płynie, a następnie dobrze go odsącz, przyciskając do szyjki buteleczki. Bardzo ważne jest, szczególnie w przypadku primera kwasowego, żeby nie nakładać dużej ilości produktu. Wystarczy pokryć powierzchnię paznokcia cieniutką warstwą i odczekać około 60 sekund, aby całkowicie wyparował. Szeroki wybór wysokiej jakości primerów można znaleźć w sklepie https://nailu.pl/.

zdj. główne: rashid khreiss/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z jakich materiałów wybierać sukienki na lato?
Z jakich materiałów wybierać sukienki na lato?
Szukasz idealnej letniej sukienki? Wiemy, na jakie materiały warto zwrócić szczególną uwagę!
4 subtelne makijaże na Halloween
4 subtelne makijaże na Halloween
Szukasz pomysłu na makijaż na Halloween? Mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji!
Co to jest rehabilitacja uroginekologiczna?
Co to jest rehabilitacja uroginekologiczna?
Odkryj, jak rehabilitacja uroginekologiczna może pomóc kobietom w radzeniu sobie z dysfunkcjami układu miednicy mniejszej i przywrócić im pełną jakość życia.
Ostatnie wpisy