5 rzeczy, które wysuszają ręce. Zobacz, czy nie popełniasz tych błędów

5 rzeczy, które wysuszają ręce. Zobacz, czy nie popełniasz tych błędów

Suche dłonie to problem, który pojawia się najczęściej jesienią i zimą. Warunki atmosferyczne oraz częste mycie rąk nie pomagają w pielęgnacji. Istnieje jednak kilka dodatkowych przyzwyczajeń, które nadmiernie wysuszają skórę.

Jakie nawyki negatywnie wypływają na skórę dłoni?

1. Nienoszenie rękawic podczas sprzątania

Detergenty do sprzątania to środki, które bardzo niszą delikatną skórę. Noście rękawice i chrońcie dłonie przed podrażnieniem, popękaniem i wysuszeniem.

2. Zapominanie o rękawiczkach w chłodne dni

Mróz nie służy skórze i również powoduje wysuszenia i inne niepożądane efekty. Warto nosić przy sobie zapasową parę rękawiczek.

3. Nieużywanie kremu do rąk

Balsam jest niezbędny, aby złagodzić szorstkość dłoni i zapewnić skórze komfort. W naszej galerii znajdziesz kilka najlepszych propozycji kremów do rąk.

4. Używanie nieodpowiedniego kremu do rąk

W sklepach istnieje duża oferta kremów. Mają one zachęcające opakowania albo kuszące zapachy. Mogą niestety negatywnie wpływać na Wasze dłonie. Postawcie na krem, który zawiera naturalne olejki i niewielką ilość alkoholu w składzie.

5. Niewykonywanie peelingu

Wykonujecie złuszczanie ciała, twarzy czy stóp. Nie należy zapominać o dłoniach. Martwy naskórek musi być złuszczony, aby skóra wchłonęła składniki, dostarczane jej za pomocą kremów. W galerii poniżej zobaczycie kilka naszych propozycji tego produktu.

Pamiętajcie, aby nie popełniać tych błędów, a wasze dłonie będą piękne i zdrowe.

Przeczytajcie też: Olej arganowy – jak go wykorzystać w domowej pielęgnacji?

Zostaw komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *