Usuwanie tatuażu – zdradzamy wszystkie niezbędne informacje na ten temat

Usuwanie tatuażu – zdradzamy wszystkie niezbędne informacje na ten temat

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz usunąć tatuaż? Sprawdź, jak to wygląda i z jakimi kosztami musisz się liczyć. Nic nie jest nieodwracalne, ale pozbycie się tatuażu wymaga nieco zachodu.

Tatuaż to decyzja na całe życie?

Kiedy robisz tatuaż, musisz liczyć się z tym, że zostanie on z Tobą na całe życie – przynajmniej teoretycznie. Możliwość usunięcia tatuażu istnieje, ale mało kto bierze pod uwagę taką ewentualność. Utrwaliło się, że jest to pamiątka, która zostaje z nami na stałe. Czasami tatuaż to po prostu ciekawa grafika czy cytat lub coś symbolicznego, ważnego dla nas. Nie dziwi więc, że niekiedy, po wielu latach, już nie podoba nam się on tak, jak na początku. Czy można coś na to poradzić? Sprawdź, jak usunąć tatuaż. 

Usunięcie tatuażu – czy to możliwe?

Niektórzy uważają, że usunięcie tatuażu jest niemożliwe, ale nie jest to do końca prawda – faktem jest jednak, że to zabieg o mocno ograniczonej skuteczności. Zdobienie to charakteryzuje się niezwykłą trwałością, więc jego usunięcie nie jest takie proste. Jeżeli decydujesz się na tatuaż, musisz wziąć pod uwagę to, że jest to decyzja na całe życie. Póki co, żadna z dostępnych metod nie jest w stu procentach skuteczna. Możliwość usunięcia tatuażu uzależniona jest od wielu czynników. Składa się na to m.in. rozległość malunku czy miejsce wykonania. Usługa usunięcia tatuażu jest jednak dostępna i można z niej skorzystać.

Metody usuwania tatuażu

Zabieg usunięcia tatuażu jest coraz bardziej popularny i mamy do dyspozycji różne metody. Metody te są nowoczesne i coraz bezpieczniejsze, więc nie musimy obawiać się żadnych komplikacji. Najpopularniejsze jest laserowe usuwanie tatuażu. Skóra jest wtedy naświetlana podczas kilku lub kilkunastu sesji. To mało inwazyjna metoda, dlatego jest chętniej wybierana niż chirurgiczne usuwanie tatuażu. Ta metoda jest stosowana raczej przy usuwaniu niewielkich rozmiarów tatuaży. Z kolei elektrokoagulacja ma ograniczone zastosowanie. Jeżeli jesteś osobą z rozrusznikiem,  masz cukrzycą lub borykasz się z zaburzeniami krzepnięcia, nie wykonasz jej. Znana jest także metoda IPL wymaga to kilku sesji w kilkutygodniowych odstępach. 

Zamiast usuwać – przykryj tatuaż

Niektórzy nie decydują się na zabieg usunięcia tatuażu, ale wybierają przykrycie go. Kamuflaż lub cover up to odpowiedź na ich potrzeby. Tatuaż jest wtedy maskowany odpowiednimi barwnikami w kolorze skóry. 

Pielęgnacja skóry po usunięciu tatuażu

Warto pamiętać o tym, że po usunięciu tatuażu trzeba odpowiednio zadbać o skórę. Jeżeli chcesz uniknąć blizn i przebarwień, koniecznie sięgnij po odpowiedni preparat lub antybiotyk. Wszystkie informacje uzyskasz od osoby, która będzie usuwała tatuaż. 

Ile kosztuje usunięcie tatuażu?

Ta kwestia nurtuje każdego, kto zastanawia się nad wykonaniem zabiegu usunięcia tatuażu. Czy jest to kosztowne? Zdecydowanie tak. W przypadku laserowego usunięcia małego tatuażu zapłacimy kilkaset złotych, w przypadku dużego malunku cena to już kilka tysięcy. Jeżeli chodzi o zabieg chirurgiczny, usunięcie małego tatuażu kosztuje od 500 do 1000 złotych. Około 2 tysięcy złotych kosztować Cię będzie cover up.

Chociaż usunięcie tatuażu jest możliwe, nie jest to proste ani tanie. Pomyśl o tym, zanim podejmiesz decyzję o trwałym malunku na ciele. Może lepszą opcją będzie na przykład tatuaż z henny? 

Przeczytaj też: https://beasmetics.pl/zdrowy-styl-zycia/jaki-jest-najlepszy-czas-na-pojscie-spac-sprawdzcie-co-sadza-eksperci/

Zdjęcie główne: Lucas Guimarães/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy makijaż rzeczywiście niszczy cerę i przyspiesza powstawanie zmarszczek?
Czy makijaż rzeczywiście niszczy cerę i przyspiesza powstawanie zmarszczek?
Czy podkład niszczy cerę i powoduje zmarszczki? Czy powinniśmy unikać makijażu w przypadku trądziku? Obalamy mity na temat szkodliwości malowania się.
Barre workout to trening z elementami baletu, który sprawi, że na długo porzucisz dotychczas ulubione ćwiczenia
Barre workout to trening z elementami baletu, który sprawi, że na długo porzucisz dotychczas ulubione ćwiczenia
Nie dość, że wzmacniają całe ciało, to jeszcze powodują wydzielanie endorfin. Na pewno pokochasz ćwiczenia z serii treningu barre workout. Na czym polega ta forma aktywności? Sprawdź.
Olej makadamia – właściwości, efekty i zastosowanie
Olej makadamia – właściwości, efekty i zastosowanie
Uważnie czytasz składy kosmetyków, które aplikujesz na ciało? Sięgaj po te, w których formule znajduje się olej makadamia mogący zdziałać wiele dobrego dla pielęgnacji.
Ostatnie wpisy