Amazon Ads – czyli dobra metoda na promocję

Amazon Ads – czyli dobra metoda na promocję

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Amazon to gigant międzynarodowej sprzedaży online. Szeroka oferta wiąże się z ogromną konkurencją. Jak wybić się ze swoimi produktami ponad innymi? Pomóc w tym mogą dedykowane narzędzia, między innymi Amazon Ads.

Ogromna baza produktów, a także klientów stwarza prawie nieograniczone możliwości ekspansji na międzynarodowe rynki. Wiąże się to jednak z wysokim poziomem konkurencji. Jeśli chcemy zachęcić do skorzystania z naszej oferty, musimy zadbać o dobrą jakość asortymentu, atrakcyjną cenę czy jasne warunki dostawy i zwrotów. Czasami nawet i to nie wystarczy, aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Wówczas warto postawić na skuteczne działania promocyjne, dzięki którym nasza marka stanie się bardziej rozpoznawalna. Możemy korzystać z tradycyjnych form reklamowania, na przykład prowadzić profile w mediach społecznościowych, które zbierają w jednym miejscu użytkowników z całego świata, albo korzystać ze specjalnych systemów, dedykowanych konkretnym platformom. W przypadku Amazona jest to Amazon Ads.

Czym charakteryzuje się Amazon Ads?

Amazon Ads jest narzędziem służącym tworzeniu kampanii reklamowych. Korzystanie z niego pomoże reklamodawcom i sprzedawcom w zwiększeniu widoczności swoich produktów. W swoim działaniu może przypominać Allegro Ads – systemie stworzonym z myślą o polskiej platformie e-commerce. Więcej o Allegro Ads przeczytasz tutaj: https://adsright.pl/allegro-ads/.

Co ważne, Amazon nie pobiera opłat za samo wyświetlanie naszych reklam, a jedynie za kliknięcia w nie przez użytkowników. Zanim przejdziemy do reklamowania produktów, musimy zmienić rodzaj konta ze standardowego na profesjonalny. Posiadanie konta profesjonalnego wiąże się z miesięczną opłatą, wynoszącą około 150 zł.

Amazon Ads jest rozbudowanym systemem promocji, dzielącym się na dwie platformy, na których możemy kupić płatną promocję:

  • Amazon Sponsored Ads – oferuje reklamy kupowane z poziomu konta sprzedawcy. Zaliczamy tu: Sponsored Products, Sponsored Brands oraz Product Display Ads,
  • Amazon Demand-Side Platform – umożliwia wyświetlanie reklam nie tylko na Amazonie, lecz także poza nim. Zaliczamy tu Dispay&Video Ads.

Dlaczego warto korzystać z Amazon Ads?

W obecnych czasach niezwykle trudno jest przebić się ze swoją ofertą, gdyż konkurencja jest ogromna. Działania marketingowe w internecie są nie tyle przydatne, co konieczne, jeśli chce się docierać do kolejnych odbiorców i potencjalnych klientów. Najlepszym sposobem jest łączenie form promowania, a więc korzystanie z tradycyjnych metod, obejmujących między innymi prowadzenie własnej strony internetowej, oraz dedykowanych narzędzi, takich jak Amazon Ads. Ten system zwiększy widoczność naszego asortymentu i poprawi pozycję produktów w wynikach wyszukiwania, tak aby klienci mogli szybciej na nie trafić, co przełoży się na satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe.

Zdjęcie główne: Christian Wiediger/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wypryski w okolicy bikini. Skąd się biorą i kiedy trzeba zgłosić się po pomoc lekarską?
Wypryski w okolicy bikini. Skąd się biorą i kiedy trzeba zgłosić się po pomoc lekarską?
Z krostkami w okolicach intymnych boryka się wiele kobiet. Sprawdź, co może być przyczyną ich powstawania i jak można je zwalczyć.
5 kosmetyków do przydatnych do codziennej pielęgnacji
5 kosmetyków do przydatnych do codziennej pielęgnacji
Szukasz skutecznego sposobu na codzienną pielęgnację włosów i skóry? Postaw na dobrze dobrany szampon i odżywki, odbudowę bariery hydrolipidowej i skuteczne oczyszczanie!
Jak pielęgnować długie włosy?
Jak pielęgnować długie włosy?
Masz długie włosy, które trudno okiełznać? Przekonaj się, jak o nie dbać, by były piękne i zdrowe!
Ostatnie wpisy