Co potrzebne jest w gabinecie kosmetycznym?

Co potrzebne jest w gabinecie kosmetycznym?

Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Planujesz otwarcie gabinetu kosmetycznego? Przeczytaj, co powinno znaleźć się na wyposażeniu nowego salonu.

Zanim zaczniesz oglądać i zamawiać wyposażenie do nowego salonu, przemyśl, jaki profil działalności najbardziej Ci odpowiada. Dzięki temu skupisz się na najbardziej potrzebnych sprzętach, a kolejne zabiegi i urządzenia będziesz wprowadzać wraz z rozwojem Twojego gabinetu. Dobrze wyposażony salon kosmetyczny umożliwia przeprowadzanie profesjonalnych zabiegów i zaprezentowanie się klientowi z jak najlepszej strony. Najważniejsze jest bezpieczeństwo podczas wykonywania zabiegu, a także skuteczność i funkcjonalność wyposażenia. Przy urządzaniu salonu warto pamiętać także o jego estetyce – spójny design i pomysłowy branding pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji. 

Meble kosmetyczne i zabiegowe 

Podstawą wyposażenia gabinetu kosmetycznego są specjalistyczne meble pozwalające przeprowadzić zabieg w warunkach, które będą komfortowe zarówno dla klienta, jak i kosmetologa. Fotele i leżanki kosmetyczne są odpowiednio wyprofilowane, tak, aby zapewniały pracownikowi swobodę pracy, a klientowi wygodę korzystania z usług. To ważne, aby pokrycie mebli było także łatwe do dezynfekcji i utrzymania w czystości. Przy urządzaniu salonu należy zaplanować również sposób przechowywania produktów oraz narzędzi kosmetycznych. Niektóre formuły kosmetyczne mogą wymagać przechowywania w niskiej temperaturze, wobec czego konieczny może być zakup lodówki kosmetycznej. Drobne artykuły jednorazowe czy produkty do makijażu można posortować dzięki przezroczystym organizerom kosmetycznym. Szeroki wybór mebli kosmetycznych, w tym także specjalistycznych lamp bezcieniowych, znajdziesz pod adresem: https://activeshop.com.pl/

Profesjonalna kosmetyka i urządzenia zabiegowe

Wysokiej jakości preparaty i urządzenia zabiegowe powinny być dopasowane do profilu działalności. Warto inwestować w sprawdzone urządzenia z medycznym certyfikatem, które mają potwierdzone działanie i długą gwarancją. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się zwłaszcza aparatury do karboksyterapii, lampy UV/LED do manicuru hybrydowego czy zaawansowane technologicznie urządzenia do liposukcji ultradźwiękowej.

Autoklaw do sterylizacji narzędzi i preparaty dezynfekujące

Należy pamiętać o tym, że przepisy regulujące działalność gabinetów kosmetycznych nakładają obowiązek posiadania w każdym salonie urządzenia do sterylizacji narzędzi,  takich jak cążki, pęsety, nożyczki czy pilniki. W tym celu warto zainwestować w profesjonalny autoklaw do wyjaławiania sprzętu kosmetycznego i medycznego, taki jak na przykład ten model: https://activeshop.com.pl/dezynfekcja-i-sterylizacja/autoklawy.html.

Autoklaw usunie z powierzchni narzędzi drobnoustroje, które mogą łatwo przenosić się na inne narzędzia lub skórę klienta. Posiadanie tego urządzenia jest konieczne, aby zapewnić sterylne warunki podczas zabiegu. Należy również stosować profesjonalne preparaty odkażające i systematycznie dezynfekować stanowiska pracy oraz przestrzenie wspólne w gabinecie kosmetycznym. 

Akcesoria jednorazowe

Warto zaopatrzyć się też w zapas artykułów jednorazowych przeznaczonych do konkretnego rodzaju zabiegów, a także rękawic jednorazowych czy akcesoriów niezbędnych podczas wykonywania manicure i pedicure. Należy również pamiętać o odpowiedniej klasyfikacji i rejestracji odpadów medycznych, ponieważ niosą one za sobą ryzyko przenoszenia chorób i mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia.

Zdjęcie główne: pexels.com/Gabriel Puyén

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 substancji w kosmetykach, które najczęściej odpowiadają za uczulenia
5 substancji w kosmetykach, które najczęściej odpowiadają za uczulenia
Wiele osób ma problem z doborem kosmetyków, bo większość wywołuje u nich reakcje alergiczne. Dlatego warto wiedzieć, których substancji unikać w składzie produktów, po które się sięga, by nie mieć późniejszych problemów skórnych.
Jak dbać o sterylność gabinetu?
Jak dbać o sterylność gabinetu?
Higiena i sterylność w placówkach medycznych jest najbardziej podstawowym wymogiem. Sprawdź, w jaki sposób powinno się o nią dbać w gabinecie.
Zabiegi kosmetyczne twarzy — co oferuje współczesna kosmetologia?
Zabiegi kosmetyczne twarzy — co oferuje współczesna kosmetologia?
Dowiedz się, jakie zabiegi oferuje współczesna medycyna estetyczna oraz kosmetologia.
Ostatnie wpisy