Czym jest woda księżycowa i dlaczego wszyscy mają obsesję na jej punkcie?

Czym jest woda księżycowa i dlaczego wszyscy mają obsesję na jej punkcie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Woda księżycowa to niezwykły płyn z pogranicza magii, pierwotnych wierzeń i pielęgnacji. Jak przygotować taki płyn i gdzie znajdzie zastosowanie? Wyjaśniamy!

Według pierwotnych wierzeń słońce utożsamiane jest z męską siłą, a księżyc z kobiecą. Wokół księżyca krąży wiele przesądów i legend. Jest owiany tajemniczą, mistyczną wręcz aurą. Bez względu na to, czy wierzymy w przesądy, czy nie, wpływ księżyca na nasze ziemskie życie jest udowodniony przez naukowców. Fazy księżyca skorelowane są z występowaniem trzęsień ziemi, wpływają na nasz nastrój i samopoczucie, odciskają piętno na śnie, mają wpływ na porody, regulują morskie pływy.

Woda księżycowa

Woda księżycowa to nic innego niż napromieniowana, naenergetyzowana księżycową mocą woda. Brzmi dziwnie? Taki płyn stosowany był w medycynie ludowej od stuleci. Wierzono, że pozostawienie zwykłej wody na dworze na całą noc, tak aby naładowała się księżycową mocą, sprawi, że otrzymamy płyn o wielkiej mocy. Woda księżycowa uznawana jest również dzisiaj za potężne narzędzie. Z jego magicznej mocy korzystają celebryci i entuzjaści naturalnych metod leczenia. Wodę księżycową możemy przygotować sami albo kupić gotowy produkt w sklepach z medycyną alternatywną.

Jak przygotować wodę księżycową?

Przygotowanie wody księżycowej jest bardzo proste. Wystarczy pozostawić płyn na dworze na całą noc – od zachodu do wschodu słońca. Naczynie z wodą należy umieścić w takim miejscu, aby światło księżyca padało na nie bez przeszkód. Wodę księżycową można przygotować w dowolnej fazie księżyca. Najlepiej jednak wykorzystać do tego celu pełnię. Tak przygotowana woda księżycowa będzie maksymalnie naładowana i uniwersalna.

Czystą wodę umieszczamy w szklanym pojemniku i zostawiamy na zewnątrz. Jeżeli zamierzamy ją pić, upewnijmy się, że zaczerpnięty przez nas płyn jest zdatny do picia. Kolejną ważną kwestią przygotowania wody księżycowej jest intencja. Zostawiając płyn do księżycowego naenergetyzowania, myślmy o celu, w jakim ją przygotowujemy. To dodatkowo wzmocni finalny efekt.

Woda księżycowa a fazy księżyca

Fazy księżyca sprzyjają realizacji poszczególnych celów. Jeżeli więc zależy nam na wzmocnieniu organizmu, nabraniu energii do działania, rozpoczęciu jakiejś drogi, do przygotowania wody księżycowej warto wykorzystać nów.

Gdy wodę księżycową chcemy przygotować do zabiegów pielęgnacyjnych, odmładzających i przeciwzmarszczkowych, płyn najlepiej napromieniować podczas pierwszej kwadry.

Ostatnia kwadra to czas, który pomaga w rekonwalescencji, odchudzaniu i oczyszczeniu organizmu z toksyn. Jeżeli zależy nam na takich efektach, to wówczas przygotujmy księżycową wodę.

Zastosowanie wody księżycowej

Woda księżycowa działa odmładzająco, leczniczo, wzmacnia naszą duchowość i energię. Pozytywne skutki wynikające z jej zastosowania obejmują zarówno fizyczne, jak i psychiczne aspekty naszego życia. Wodę możemy przyjmować zarówno doustnie – po prostu poprzez jej picie – jak i zewnętrznie, np. przez przecieranie twarzy, rytualne kąpiele.

Woda księżycowa nadaje się również do czyszczenia kryształów i amuletów. Można skorzystać z niej podczas mycia włosów – ma być środkiem przyspieszającym porost i wzmacniającym włosy. Woda księżycowa może być wykorzystywana do podlewania roślin. Dzięki takiej pielęgnacji powinny rosnąć szybko i bujnie. Możemy wykorzystywać ją w dowolnym celu, nawet do sprzątania mieszkania czy spryskiwania ubrań. Poprzez takie działania wzmacniamy pozytywną aurę naszego otoczenia, a co za tym idzie, pośrednio dodajemy sobie energii.

Zdj. główne: Ganapathy Kumar/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zapobiega starzeniu się skóry i poprawia jej koloryt. Jakie jeszcze urodowe właściwości posiada dynia?
Zapobiega starzeniu się skóry i poprawia jej koloryt. Jakie jeszcze urodowe właściwości posiada dynia?
Dynia ma szereg właściwości urodowych. Poznajcie kilka przepisów na kosmetyki z dynią w roli głównej!
Czy wiesz, jak czytać symbole na opakowaniach kosmetyków?
Czy wiesz, jak czytać symbole na opakowaniach kosmetyków?
Na opakowaniach kosmetyków znajduje się zazwyczaj wiele dziwnie wyglądających symboli. Co oznaczają w praktyce? Skorzystaj z naszej ściągi i nie daj się zaskoczyć!
Jak zakupić sobie wymarzoną koszulkę z twoim ulubionym superbohaterem?
Jak zakupić sobie wymarzoną koszulkę z twoim ulubionym superbohaterem?
Zastanawiasz się jak wybrać koszulkę z wizerunkiem swojego ulubionego superbohatera? Odkryj tajemnice kroju, materiału i grafiki idealnej koszulki. Czytaj więcej!
Ostatnie wpisy