Plamy, zacieki i smugi na skórze to efekty, których możemy się spodziewać po pospiesznie nałożonym samoopalaczu. Podpowiadamy, jak szybko i skutecznie usunąć skutki nieudanego eksperymentu!
Niesprawdzony produkt, samoopalacz nakładany w pośpiechu, nieodpowiednio przygotowana skóra. Przyczyn źle wyglądającego na ciele samoopalacza jest wiele. Na szczęście istnieje także kilka sposobów na szybkie wyjście z tarapatów. Podpowiadamy, jak poradzić sobie w kryzysowej sytuacji.
Na drogeryjnych półkach obok samoopalaczy znajdziemy produkty przeznaczone do zmywania samoopalacza. Są to chemiczne środki, dzięki którym tak jak nałożyliśmy sztuczną opaleniznę na ciało, tak samo łatwo możemy ją usunąć. Zmywacze do sztucznej opalenizny nie należą do tanich. Ich wybór na sklepowych półkach nie jest też bardzo szeroki. Ale gdy musimy działać szybko i zmyć samoopalacz natychmiast, mogą okazać się niezastąpione.
Jak zmyć samoopalacz z ciała? Najlepiej za pomocą dokładnego peelingu. Podczas tego zabiegu delikatnie zdzieramy naskórek, w którym znajduje się pigment. Jednorazowy zabieg nie usunie samoopalacza w 100 procentach. Pozwoli natomiast na ujednolicenie kolorytu skóry i sprawi, że sztuczna opalenizna będzie wyglądała nieco lepiej. Peeling pomoże również, gdy punktowo nałożyliśmy samoopalacz w zbyt dużej ilości – np. na łokciach, kostkach czy kolanach.
Peeling ciała możemy wykonać w dowolny sposób. Możemy użyć kosmetyku peelingującego z drobinkami. Możemy wyszczotkować ciało na sucho. Możemy użyć peelingującej rękawicy kessa. Bez względu na rodzaj peelingu mającego na celu zmycie samoopalacza, po jego wykonaniu należy nawilżyć ciało.
Sok z cytryny, poza walorami zdrowotnymi, ma także działanie rozjaśniające. Aby zmyć źle położony samoopalacz, z powodzeniem możemy skorzystać z tej metody. Sok z cytryny możemy wycisnąć i za pomocą wacika przecierać miejsce, z którego chcemy pozbyć się sztucznej opalenizny. Jeżeli chcemy usunąć zacieki z kolan lub dłoni, możemy wycisnąć kilka kropli cytrynowego soku bezpośrednio na skórę, a następnie masować przekrojoną na pół cytryną. Pamiętajmy jednak, że jeśli skóra jest przesuszona lub na jej powierzchni znajdują się ranki – ta metoda będzie nieco bolesna.
Jak zmyć samoopalacz za pomocą środków, które masz w domu? Wystarczy chwycić za oliwkę dla niemowląt, olejek do ciała albo olej spożywczy. Idealnie nada się także oliwa z oliwek. Na skórę nakładamy grubą warstwę produktu i po ok. 20 minutach zmywamy. Możemy także wykonać całościowy peeling ciała dla poprawienia efektu usuwania samoopalacza.
Samoopalacza możemy się pozbyć także przy pomocy alkoholu. Nie jest to najlepsza metoda dla ciała, ponieważ bardzo wysuszy skórę. Może także wywołać podrażnienia. W podbramkowych sytuacjach, aby zmyć samoopalacz z niewielkiego obszaru skóry, możemy wykorzystać tę metodę. Po przetarciu skóry alkoholem konieczne należy spłukać ją pod bieżącą wodą i nawilżyć.
Szare mydło to remedium na wiele kryzysowych sytuacji. Świetnie sprawdzi się także w roli zmywacza do samoopalacza. To tania i skuteczna metoda pozbycia się nieestetycznych smug i zacieków. Mydło można połączyć z cukrem i wykonać peeling cukrowy, który na pewno wzmocni efekt i ładnie ujednolici kolor skóry.
Zdj. główne: Kori Nori/unsplash.com