Na czym polega konsultacja lekarska online?

Na czym polega konsultacja lekarska online?

Inne
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł gościnny

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Konsultacja lekarska online to wygodny sposób na uzyskanie niezbędnej pomocy medycznej, skierowania na badania lub zwolnienia lekarskiego. To także możliwość umówienia się na teleporadę u specjalistów, do których terminy zazwyczaj są dłuższe i wymagane jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Dowiedz się, na czym polega konsultacja lekarska online.

Co to jest konsultacja lekarska online?

Żyjemy w dobie postępu technologicznego, gdzie o wiele łatwiej otrzymać poradę lekarską czy umówić się na wizytę. W wielu przypadkach jest wykorzystywany do tego internet lub telefon. Porada online jest doskonałą alternatywą dla wizyty stacjonarnej, dlatego warto z niej skorzystać, jeśli zależy ci na czasie, potrzebujesz leków czy zwolnienia lekarskiego. 

Konsultacja lekarska online polega na telefonicznej rozmowie ze specjalistą. Podczas porady lekarz nie tylko dopyta o niepokojące dolegliwości, lecz także o przyjmowane na stałe leki oraz choroby współistniejące. Jeśli uzna, że stan pacjenta uniemożliwia mu wykonywanie codziennych obowiązków, to wystawi zwolnienie lekarskie (e-ZLA). 

Z jakimi specjalistami można mieć konsultację online?

Konsultacje online to szybszy sposób na uzyskanie porady lekarskiej od specjalistów wielu dziedzin. Dzięki temu można skonsultować problemy zdrowotne i rozwiać ewentualne wątpliwości, a także uzyskać niezbędną pomoc. Wśród specjalistów dostępnych online znajdziesz m.in. ginekologa, endokrynologa, urologa, kardiologa, internistę, pulmonologa, ortopedę, neurologa, dermatologa czy gastrologa. 

Umawiając się na konsultację online, można załączyć wcześniejsze wyniki badań, ważne informacje medyczne i zdjęcia obrazowe. Warto również zamieścić zdjęcia niepokojących zmian na skórze, które pomogą w postawieniu diagnozy. Dodatkowo po e-poradzie pacjent może zadać pytanie lekarzowi, które pozwoli rozwiać wątpliwości, jeśli takie się pojawią. 

Na konsultację lekarską online można umówić swoje dziecko, ponieważ wśród specjalistów są również pediatrzy. Rozmowa telefoniczna z lekarzem pomoże ustalić przyczynę objawów i będzie mniej stresująca dla dziecka. Warto skorzystać z takiej możliwości, jeśli potrzebna jest szybka konsultacja lub otrzymanie skierowania na badania. 

Jak umówić się na konsultację lekarską online?

Na konsultację lekarską online może umówić się każdy, kto ma dostęp do internetu i telefonu. Dzięki temu, że porady są udzielane telefonicznie, wolno z nich skorzystać niezależnie od dnia tygodnia, również w weekendy i święta, co jest dobrym rozwiązaniem, jeśli objawy pojawiły się nagle. Aby skorzystać z teleporady, należy znaleźć lekarza odpowiedniej specjalizacji, wybrać termin, opłacić wizytę i czekać na telefon. Przed konsultacją można załączyć dokumenty medyczne lub badania, które pomogą postawić diagnozę. 

Dzięki temu, że na konsultację lekarską można umówić się przez internet, czas oczekiwania i znalezienia odpowiedniego terminu jest dużo krótszy niż w przypadku wizyty stacjonarnej w placówce medycznej.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zmyć samoopalacz? S.O.S. dla brązowych plam i zacieków na skórze
Jak zmyć samoopalacz? S.O.S. dla brązowych plam i zacieków na skórze
Peeling, szare mydło, a może sok z cytryny? Sprawdź, jak sobie poradzić ze skutkami źle nałożonego samoopalacza!
Dlaczego endometrioza jest nadal trudna do zdiagnozowania i leczenia?
Dlaczego endometrioza jest nadal trudna do zdiagnozowania i leczenia?
Według szacunkowych badań ponad 2 mln kobiet w Polsce cierpi z powodu endometriozy. Dowiedz się, na czym polega ta choroba.
Jak dobrze dopasować dodatki do garnituru? Poradnik dla panów
Jak dobrze dopasować dodatki do garnituru? Poradnik dla panów
Odkryj, jak idealnie skomponować zestaw dodatków do garnituru. Poznaj porady specjalistów, które pomogą Ci podkreślić swój styl i elegancję.
Ostatnie wpisy