Po czym poznać, że dany kosmetyk Ci nie służy?

Po czym poznać, że dany kosmetyk Ci nie służy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy koleżanka poleciła Ci fantastyczny krem, a Ty masz wątpliwości co do jego działania? Efekty Cię nie zadowalają, a wręcz masz wrażenie, że stan cery się pogarsza?

Nie każdy produkt sprawdzi się tak samo u wszystkich kobiet. Zobacz więc, jak rozpoznać, że dany kosmetyk nie jest dla Ciebie odpowiedni, by jak najszybciej przerwać jego stosowanie!

W przypadku kosmetyków, przy pierwszym zastosowaniu należy czujnie obserwować swoją skórę, bo zdarza się, że występują niepożądane reakcje uczuleniowe. Jeśli dostrzeżesz, że skóra się czerwieni, swędzi lub niespodziewanie pojawiły się drobne wypryski – natychmiast reaguj i nie stosuj więcej danego produktu. 

Skóra każdego człowieka jest inna. Niektóre osoby posiadają wrażliwą cerę, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę, bo muszą ostrożniej dobierać kosmetyki. Każdy z nas spotkał się kiedyś z niespodziewaną reakcją na produkt, który u innej osoby nie wywoływał żadnych problematycznych efektów. Pierwszym alarmującym sygnałem powinny być właśnie takie oczywiste symptomy jak świąd, pieczenie lub mrowienie, które pojawia się bezpośrednio po aplikacji produktu. 

Co ważne, niektóre kosmetyki zawierają składniki aktywne, które z założenia powodują tego typu objawy, ale producenci informują o tym na opakowaniach lub ulotkach załączonych do produktów. Przed użyciem nowego kosmetyku zawsze dokładnie je przeczytaj i przeanalizuj, czy wcześniej jego składniki nie powodowały u Ciebie niepożądanych efektów.

Najostrożniej powinnaś obchodzić się z kremami nawilżającymi, serum i substancjami, które nakładasz na cerę. Skóra twarzy jest znacznie delikatniejsza niż ta na pozostałych obszarach ciała. W przypadku produktów, które nakładasz na twarz, często dochodzi do reakcji, tj. podrażnienia, wyprysków, uczucia ściągnięcia po umyciu twarzy lub nadmiernego łuszczenia się naskórka. Właśnie to są czynniki, które powinny Cię zaalarmować, że powinnaś zaprzestać używania produktu. 

Co ciekawe, źle dobrany produkt może też powodować nadmierne wydzielanie sebum, a w konsekwencji charakterystyczne „świecenie się” lub efekt tłustej i zanieczyszczonej cery. Podrażnienie i zaczerwienienie to kolejne sygnały, że dany produkt prawdopodobnie źle wpływa na Twoją skórę. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych symptomów, bezzwłocznie odstaw produkt i postaraj się albo powrócić do poprzedniej pielęgnacji, albo wybrać inny kosmetyk, ale koniecznie taki, który nie posiada tych samych składników aktywnych. 

Niezwykle ważne jest, by dobrze poznać swoją cerę. Musisz nauczyć się rozumieć sygnały, które Ci wysyła. Każdy źle dobrany produkt, który będzie stosowany mimo efektów ubocznych, może spowodować znaczne pogorszenie jej stanu. Nigdy nie wprowadzaj jednocześnie kilku nowych produktów, bo możesz nie zidentyfikować, który z nich tak naprawdę źle wpływa na stan Twojej skóry.

Zdj. główne: Lilli P./unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jest ekologiczny, bezpieczny dla skóry głowy i wystarcza na 50 myć. Dowiedzcie się więcej o szamponie w kostce
Jest ekologiczny, bezpieczny dla skóry głowy i wystarcza na 50 myć. Dowiedzcie się więcej o szamponie w kostce
Jest ekonomiczne, ekologiczne i bezpieczne dla skóry głowy. Dowiedzcie się więcej o szamponie w kostce.
Zapomnijcie o ręcznikach i wacikach. Od teraz będziecie wycierać twarz czymś innym
Zapomnijcie o ręcznikach i wacikach. Od teraz będziecie wycierać twarz czymś innym
Macie dosyć podrażnień po użyciu ręcznika do twarzy? Nie możecie patrzeć na stosy zużytych płatków kosmetycznych? Ten produkt będzie idealnym zamiennikiem. Zobaczcie, co to takiego.
Brzydki zapach z pochwy – czy wiesz, o czym może nas informować?
Brzydki zapach z pochwy – czy wiesz, o czym może nas informować?
Stresujesz się tym, że zapach Twojej pochwy jest nieprzyjemny? To znak od Twojego organizmu, że dzieje się coś złego.
Ostatnie wpisy