Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nadmierne wypadanie włosów to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Przyczyn wypadania włosów oraz łysienie może być jednak wiele. Dowiedz się, dlaczego włosy zaczynają nadmiernie wypadać oraz w jaki sposób możesz sobie z tym poradzić, aby cieszyć się piękną i bujną fryzurą.

Wypadanie włosów – kiedy powinno Cię zaniepokoić?

Zacznijmy od tego, że wypadanie włosów jest absolutnie normalne. Każdy z nas gubi dziennie od 50 do 100 włosów, co jest w pełni naturalne i zdrowe. Warto także pamiętać, że osoby cieszące się długimi i gęstymi włosami wbrew pozorom każdego dnia gubią ich nawet więcej. Są jednak przypadki, w których wypadanie włosów staje się niepokojące. Kiedy więc powinniśmy zacząć się martwić?

Nadmierne wypadanie włosów można zaobserwować zwiększoną ilością włosów w wannie po umyciu głowy, a także pojawieniem się włosów na poduszce po nocy. Objawia się to także znacznie większą ilością włosów na szczotce po każdym czesaniu. Bardziej widocznymi i niepokojącymi sygnałami są także pojawiające się łyse placki na głowie, nadmierna widoczność skóry głowy oraz pojawienie się rozszerzonego przedziałka na włosach.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Jakie są więc przyczyny nadmiernego wypadania włosów? Każdy przypadek jest indywidualny i jeśli czujesz się zaniepokojony lub zaniepokojona stanem Twoich włosów, koniecznie skontaktuj się z lekarzem – trychologiem lub dermatologiem.

Jest jednak kilka najczęściej wymienianych przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Często są to czynniki genetyczne, na które niestety nie mamy żadnego wpływu, ale równie często są to błędy w stylu życia. Do przyczyn wypadających włosów można zaliczyć między innymi złą dietę ubogą w witaminy, nadmierny stres, częste noszenie ciasnych upięć (na przykład zbyt ciasno związany warkocz, lub mocno związany kucyk/kok), nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy, używki i wiele innych. Warto także pamiętać, że wypadanie włosów może być skutkiem ubocznym stosowania antykoncepcji u kobiet, a także jednym z objawów chorób takich jak zaburzenia odżywiania, a w szczególności anoreksja lub bulimia, grzybicy skóry głowy, chorób tarczycy oraz niektórych chorób zakaźnych.

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami?

Aby zapobiec wypadaniu włosów, warto zacząć wprowadzać zdrowe zmiany w swoim stylu życia. Ogromną rolę odgrywa tutaj pełnowartościowa dieta bogata we wszystkie potrzebne nam witaminy. Warto także rozpocząć świadomą pielęgnację skóry głowy i uwzględnić w niej peeling skóry oraz wcierki, które pomogą w poroście włosów. Możesz także zdecydować się na zabieg, jakim jest mezoterapia. Polega on na podaniu substancji czynnych bezpośrednio w skórę za pomocą igły (mezoterapia igłowa) lub metodą elektroporacji (mezoterapia bezigłowa). Dzięki temu zabiegowi skóra Twojej głowy będzie w świetnej kondycji, co przyczyni się także do zaprzestania wypadania włosów.

Zdjęcie główne: pexels.com/Mikhail Nilov

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zima w stylu Sinsay. Zobaczcie co nowego przygotował dla nas polski brand
Zima w stylu Sinsay. Zobaczcie co nowego przygotował dla nas polski brand
Poszukujecie nowych elementów garderoby na zimę? Koniecznie rzućcie okiem na ofertę polskiej sieciówki.
10 mitów na temat opalania, w które prawdopodobnie wciąż wierzysz
10 mitów na temat opalania, w które prawdopodobnie wciąż wierzysz
Wraz z nadchodzącym latem zaczynamy spędzać dużo czasu na słońcu. Dla wielu to okazja na dostarczenie witaminy D3 dla organizmu i uzyskanie upragnionej opalenizny na skórze. Poznaj 10 mitów na temat opalania.
Zapomnijcie o ręcznikach i wacikach. Od teraz będziecie wycierać twarz czymś innym
Zapomnijcie o ręcznikach i wacikach. Od teraz będziecie wycierać twarz czymś innym
Macie dosyć podrażnień po użyciu ręcznika do twarzy? Nie możecie patrzeć na stosy zużytych płatków kosmetycznych? Ten produkt będzie idealnym zamiennikiem. Zobaczcie, co to takiego.
Ostatnie wpisy