Second Hand September – nowe zjawisko w świecie mody

Second Hand September – nowe zjawisko w świecie mody

NewsStyl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Second Hand September to moda na niekupowanie ubrań przez cały wrzesień. Jest prawdziwym hitem wśród fanów vintage!

Coraz więcej jest akcji, które zachęcają do kupowania ubrań z drugiej ręki. Jedną z nich jest Second Hand September, którą przed kilkoma laty zorganizowała Oxam – organizacja charytatywna. Pomysł okazał się sukcesem nie tylko w Wielkiej Brytanii, gdzie się narodziła, więc powraca ponownie i rozszerza swój zasięg! Można podejrzewać, że na stałe wejdzie do kalendarza świata mody.

Inicjatywa polega na tym, by przez cały wrzesień nie kupować nowych ubrań. Odzież można nabywać jedynie w sklepach z odzieżą używaną.

Pomysłodawcy Second hHand September chcą dzięki akcji promować dbanie o środowisko. A produkcja ubrań, jak wiadomo, nie sprzyja przyrodzie. Niestety obecnie wiele osób kupuje odzież nawet jeśli jej nie potrzebuje, nosi krótko i szybko wyrzuca. To przyczynia się do katastrofy klimatycznej. Dla przykładu, gdyby udział w akcji wzięli wszyscy mieszkańcy Wielkiej Brytanii, to emisja gazów cieplarnianych byłaby znacznie niższa, jak pokazują badania – porównać to można do 900 lotów samolotem dookoła świata. Jest to więc niesamowita korzyść dla środowiska. 

Poza tym kupowanie w sklepach z odzieżą używaną jest doskonałym sposobem na oszczędzanie i znalezienie modowych perełek, których na próżno szukać w butikach. Do tego kupienie za grosze często markowych, niesamowitych ubrań w second handach daje satysfakcję!

Zdj. główne: Onur Bahçıvancılar/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Współczesna flebologia w walce z chorobami krążenia
Współczesna flebologia w walce z chorobami krążenia
Czy wiesz, że choroby krążenia stanowią jedną z najczęstszych przyczyn problemów zdrowotnych na świecie? Współczesna medycyna, a w szczególności dziedzina zwana flebologią, stawia sobie za cel skuteczne zapobieganie i leczenie tych schorzeń. 
Czy warto inwestować w nowoczesne badania genetyczne?
Czy warto inwestować w nowoczesne badania genetyczne?
Dowiedz się, jak inwestycje w badania genetyczne mogą zrewolucjonizować medycynę i jakie korzyści mogą przynieść w przyszłości.
Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o tamponach, ale wstydzicie się zapytać
Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o tamponach, ale wstydzicie się zapytać
Masz jakieś pytania w tym temacie? W naszym materiale na pewno znajdziesz na nie odpowiedzi.
Ostatnie wpisy