Serum do twarzy – jak stosować, jakie wybrać?

Serum do twarzy – jak stosować, jakie wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Lista wartościowych kosmetyków do pielęgnacji twarzy systematycznie się wydłuża. Od niedawna wspomina się w tym kontekście również o serum do twarzy i jego właściwościach. Co to za kosmetyk, jak znaleźć jego najlepszy rodzaj, a przede wszystkim – kiedy i jak go stosować?

Serum do twarzy – próba definicji

Serum do twarzy zwykle można znaleźć na tej samej drogeryjnej półce, na której do niedawna królował krem. Warto jednak pamiętać, że gdy mówimy o nim, wspominamy o kosmetyku, którego działanie jest zdecydowanie silniejsze. Już sama konsystencja serum przekonuje nas o tym, że nie ma mowy o pomyłce. Jest ona wodna lub wodno-żelowa, mamy też do czynienia z kosmetykiem lżejszym, z większą łatwością docierającym także do głębokich warstw skóry. Naczelnym zadaniem serum do twarzy jest poprawa kondycji skóry. Warto przy tym podkreślić, że ma to miejsce znacznie szybciej niż w przypadku kremu.

Jak wybrać dobre serum do twarzy?

Działanie serum do twarzy jest mocniejsze niż to, do jakiego przyzwyczaił nas krem. Warto więc pamiętać, że o jego przemyślanym wyborze można mówić przede wszystkim wtedy, gdy ma starannie dobrane składniki aktywne. Serum musi uwzględniać nie tylko nasze indywidualne potrzeby, ale również specyfikę konkretnego typu skóry. Ma to ogromne znaczenie nie tylko w przypadku osób o cerze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Duży wybór ser do twarzy znajdziesz tutaj: https://triny.pl/164-serum-do-twarzy.

Najpopularniejsze jest dziś nawilżające serum do twarzy bazujące przede wszystkim na moczniku, glicerynie oraz kwasie hialuronowym. Nie jest to jednak jedyny jego rodzaj, który wzbudza zainteresowanie. Serum może także:

  • działać przeciwzmarszczkowo,
  • zapewniać lepszą ochronę skóry dzięki przeciwutleniaczom,
  • odżywiać skórę dzięki witaminom wchodzącym w jego skład,
  • normalizować cerę nazywaną problematyczną,
  • wyrównywać koloryt skóry.

Nie każdy wie, czego potrzebuje jego skóra, samo określenie jej typu zwykle nie jest jednak trudnym zadaniem. Dobrze jest więc pamiętać o tym, że cera sucha i szybko odwadniająca się potrzebuje przede wszystkim tego, co będzie ją silnie nawilżało, a więc choćby gliceryny i mocznika, podczas gdy cera tłusta, mieszana i trądzikowa wymaga składników złuszczających i matujących, w tym cynku i kwasów AHA. Cerze dojrzałej przyda się serum, które zmniejsza widoczność zmarszczek, zwykle bazujące na retinolu, a cerze matowej i pozbawionej blasku – serum z kompleksem witaminowym z witaminą E, C oraz B3 w jego składzie.

Serum do twarzy – stosowanie

W przeciwieństwie do kilku innych kosmetyków pielęgnacyjnych, serum do twarzy może być stosowane nie tylko rano, ale również wieczorem. Późna pora jego wykorzystywania jest zresztą zalecana w szczególny sposób, bo w czasie snu tempo regeneracji skóry jest bez porównania szybsze niż wtedy, gdy jesteśmy aktywni.

Chcąc jak najpełniej skorzystać z możliwości serum, nie powinniśmy zapominać o tym, jak ważne jest dokładne oczyszczenie skóry z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Przygotowania warto więc rozpocząć od tonizacji zapewniającej skórze pH na odpowiednim, najbardziej przez nią pożądanym poziomie. Krem do twarzy można nałożyć natychmiast po zastosowaniu serum, eksperci zawodowo zajmujący się kosmetyką zalecają jednak, aby dać mu przynajmniej 15 minut. Im lepiej serum się wchłonie, tym bardziej satysfakcjonujące okażą się rezultaty jego stosowania.

Częstotliwość stosowania serum różni się w zależności od tego, jak jest ono silne i na jakich składnikach bazuje. Zdecydowana większość producentów nie widzi jednak przeciwwskazań dla jego codziennego stosowania. Chcąc mieć absolutną pewność, że stosuje się ten kosmetyk właściwie, nie wolno zapomnieć o zapoznaniu się z informacjami umieszczonymi na jego etykiecie.

Fot.: Denise Chan/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najczęstsze problemy skórne i metody ich leczenia
Najczęstsze problemy skórne i metody ich leczenia
Skóra to największy organ ludzkiego ciała, który jest narażony na wiele czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV, zanieczyszczenia i infekcje. Niektóre problemy skórne są bardziej powszechne niż inne, takie jak trądzik, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, raka skóry, trudności z pigmentacją i inne. W tym artykule przedstawiamy przyczyny tych problemów i najnowsze metody leczenia.
Te gwiazdy zmagały się z trądzikiem. Wiemy, w jaki sposób udało im się go pokonać
Te gwiazdy zmagały się z trądzikiem. Wiemy, w jaki sposób udało im się go pokonać
Trądzik potrafi zrujnować poczucie własnej wartości, doskonale wiedzą o tym także gwiazdy show-biznesu. Dlatego zebraliśmy ich porady dotyczące pielęgnacji skóry trądzikowej!
Próbki perfum – doskonały sposób na znalezienie odpowiednich zapachów
Próbki perfum – doskonały sposób na znalezienie odpowiednich zapachów
Przekonaj się, dlaczego warto sięgać po próbki perfum i dowiedz się, w jaki sposób pomagają przy wyborze kolejnych zapachów.
Ostatnie wpisy