Zabiegi kosmetyczne twarzy — co oferuje współczesna kosmetologia?

Zabiegi kosmetyczne twarzy — co oferuje współczesna kosmetologia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kosmetologia stale się rozwija, a na rynku pojawiają się coraz to nowsze propozycje zabiegów upiększających na twarz. Zastanawiasz się, co oferuje współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna? Dowiesz się z tego artykułu!

Toksyna botulinowa, czyli botoks

Jednym z najpopularniejszych zabiegów, jeśli chodzi o współczesną medycynę estetyczną i kosmetologię jest botoks. Na czym polega taki zabieg? 

Botoks jest używany w szeregu zabiegów związanych z funkcjonowaniem mięśni oraz nerwów, co wynika ze specyfiki jego działania. Toksyna botulinowa prowadzi do zablokowania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego w miejscu wstrzyknięcia, a tym samym prowadzi do rozluźnienia mięśnia. Dlatego też botoks najczęściej wykorzystywany jest to do wygładzania zmarszczek, a przede wszystkim zmarszczek mimicznych. Jeśli więc zmagasz się ze sporymi zmarszczkami na twarzy to doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będzie toksyna botulinowa Szkolenie z tego zakresu może odbyć każda kosmetyczka. 

Makijaż permanentny

Kolejnym popularnym zabiegiem kosmetycznym jest makijaż permanentny. Szczególnie dużą popularnością cieszy się makijaż permanentny oczu.

Zabieg ten polega na aplikacji naturalnego barwnika pod powierzchnię naskórka przy użyciu igły. Dzięki niemu możesz więc cieszyć się pięknym makijażem, który utrzymuje się na Twojej twarzy na stałe. Cały zabieg trwa od 1 do 3 godzin, a efekt utrzymuje się od 1 roku do 3 lat. 

Lifting twarzy

Możesz też zdecydować się na lifting twarzy, czyli na zabieg, którego celem jest podniesienie owalu Twojej twarzy.

Lifting twarzy możesz wykonać dwoma najpopularniejszymi metodami. Pierwszą z nich są nici.  Są to specjalne nici liftingujące wykonane z syntetycznej substancji PDO. Składa się ona z jednego lub dwóch skręconych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.

Możesz też zdecydować się na kompleksowy i bardzo efektowny zabieg, jakim jest naturalny lifting twarzy polegający na serii terapeutycznych masaży. 

Fot.: engin akyurt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gorąca kąpiel czy zimny prysznic? Sprawdź, co przyniesie Ci więcej korzyści
Gorąca kąpiel czy zimny prysznic? Sprawdź, co przyniesie Ci więcej korzyści
Gorąca kąpiel, a może zimny prysznic? Wszystko zależy od stanu naszego zdrowia. Dowiedz się, co przyniesie Ci więcej korzyści.
Dlaczego warto szczotkować ciało?
Dlaczego warto szczotkować ciało?
Marzycie o domowym zabiegu, który ujędrni skórę i pomoże pozbyć się cellulitu? Oto on!
Dla tych 3 treningów online nie będziecie chciały już wracać na siłownie
Dla tych 3 treningów online nie będziecie chciały już wracać na siłownie
Jesteśmy pewne, że gdy zobaczycie te materiały, od razu pójdziecie przebrać się w strój do ćwiczeń.
Ostatnie wpisy