Czy wiesz, jakie zabiegi mogą poprawić Twój uśmiech?

Czy wiesz, jakie zabiegi mogą poprawić Twój uśmiech?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nasze uśmiechy wiele dla nas znaczą. Około 50 procent dorosłych uważa, że ​​uśmiech jest najbardziej pamiętną cechą po pierwszym spotkaniu z kimś. W dobie mediów społecznościowych istnieje wiele narzędzi do rozjaśniania i dostosowywania naszych uśmiechów na zdjęciach, ale nie mogą one rozwiązać problemów dentystycznych. Dobrą wiadomością jest to, że stomatologia estetyczna jest coraz bardziej zaawansowana i może zapewnić Ci doskonały uśmiech w codziennym życiu.

Wybielanie zębów

Jeśli chodzi o uśmiech, większość z nas skupia się na kolorze zębów. Wybielanie zębów to szybki sposób na poprawę ich wyglądu poprzez usunięcie przebarwień oraz rozjaśnienie.

Chociaż istnieją zestawy domowe, nie są tak skuteczne, jak praca z dentystą, a takiego specjalistę znajdziesz na stronie medessence.pl. Dostępne bez recepty, uniwersalne zestawy mają mniejsze stężenie wybielacza i nie zapewniają wystarczająco satysfakcjonujących rezultatów u niektórych osób. Zęby mogą żółknąć z wielu różnych powodów, a każdy z nich wymaga indywidualnej diagnozy i działania. Dentysta będzie potrafił temu zaradzić.

Cały proces wybielania zębów jest szybki i bezbolesny. Najpierw higienistka stomatologiczna oczyści zęby i dziąsła, aby usunąć wszelkie cząsteczki i bakterie, które mogłyby zakłócać proces wybielania. Następnie dentysta zakryje dziąsła, aby je chronić, a po nałożeniu roztworu wybielającego użyje światła UV, aby aktywować roztwór wybielacza. Proces ten można powtórzyć kilka razy, aż do uzyskania pożądanej bieli.

Wielu pacjentów wymaga tylko jednej sesji wybielania, ale liczba zależy od początkowego koloru zębów. Większość trwa od około sześciu miesięcy do dwóch lat, w zależności od diety i stylu życia.

W związku z sytuacją na świecie, warto zakupić maseczki stomatologiczne, które chronią zarówno pacjenta, jak i personel.

Bonding

Bonding naprawia zepsute lub wyszczerbione zęby, zamyka luki lub zmienia kształt zębów. Zabieg polega na nałożeniu na ząb trwałej żywicy plastycznej. Następnie stosuje się specjalne światło w celu utwardzenia i związania żywicy, która ma ten sam kolor co zęby, pozostawiając tym samym ładniejszy uśmiech, który wygląda naturalnie. Cały proces zależy od tego, ile zębów poddajesz zabiegowi, ale średnio zajmuje to od 30 do 60 minut na ząb.

Stanowi to szybszą i tańszą alternatywę w porównaniu do innych kosmetycznych zabiegów stomatologicznych. To także dobra opcja dla tych, którzy nie chcą narażać struktury swoich pierwotnych zębów. Wiązania dentystyczne są jednak mniej odporne na plamy i odpryski. Mając to na uwadze, mogą być lepsze do tymczasowych napraw niż do rozwiązań długoterminowych. Aby jak najlepiej wykorzystać bonding, unikaj nawyków takich jak obgryzanie paznokci lub żucie długopisów.

Licówki dentystyczne

Licówki dentystyczne, zwane również licówkami porcelanowymi lub laminatami dentystycznymi, są idealną opcją dla osób, które chcą naprawić wyszczerbione, niewspółosiowe lub nieregularnie ukształtowane zęby i dostosować odstępy. Zabieg ten przeprowadzisz u profesjonalistów z DentalPark, a więcej dowiesz się na stronie https://dentalpark.pl/.  Licówki to bardzo cienkie łuski wykonane na zamówienie, wykonane z żywicy lub porcelany, które pokrywają cały ząb. Licówki są przyklejane do przedniej części zębów i są barwione na kolor zębów. Chociaż ostatecznie sprowadza się to do osobistych preferencji, porcelana jest bardziej odporna na plamy niż żywica i może bardziej naturalnie odbijać światło od zębów.

Licówek nie należy mylić z koronami, które są zwykle konieczne z medycznego punktu widzenia, a nie kosmetycznego, są grubsze niż licówki i wymagają usunięcia większej ilości szkliwa. Chociaż korony mogą być używane ze względów kosmetycznych, są one najczęściej przepisywane w przypadku poważniejszych problemów, takich jak próchnica lub pękanie.

Cały proces licowania dentystycznego jest bardziej czasochłonny niż bonding. Zazwyczaj wymagane są trzy wizyty u stomatologa: wstępna konsultacja, wizyta w celu wykonania form do licówek i końcowa wizyta w celu ich nałożenia. Pobranie licówek z laboratorium może zająć nawet miesiąc, dlatego często w międzyczasie nakładane są licówki tymczasowe. Aby przymocować licówki do zębów, stosuje się specjalne światło do wiązania cementu, podobnego do wiązania dentystycznego. Następnie dentysta usunie nadmiar cementu i dokona ostatecznych poprawek. W zależności od konkretnego przypadku może być konieczna wizyta kontrolna.

Przeczytaj też: Chcesz się pozbyć zaskórników, trądziku i przebarwień? Wypróbuj tego dodatku do potraw

Zdjęcie główne: Christian Vierig/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jesteś weganką? Te suplementy diety warto brać regularnie!
Jesteś weganką? Te suplementy diety warto brać regularnie!
Jesteś na diecie wegańskiej? Powinnaś brać suplementy, by wspierać swój organizm! Podpowiadamy jakie!
Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie pleców? Oto 6 powodów
Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie pleców? Oto 6 powodów
Bóle lub schorzenia pleców to częsty problem współczesnego człowieka. Jakie ćwiczenia warto wykonywać?
Niepłodność można leczyć! Poznaj współczesne metody
Niepłodność można leczyć! Poznaj współczesne metody
Warto poznać te współczesne rozwiązania, aby w pełni zrozumieć, że niepłodność można leczyć.
Tagi
Ostatnie wpisy