Po czym rozpoznać naturalne kosmetyki?

Po czym rozpoznać naturalne kosmetyki?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Moda na naturalność i ekologię w branży beauty towarzyszy nam od lat. Naturalne kosmetyki na dobre zadomowiły się na naszych łazienkowych półkach oraz w kosmetyczkach. Jednak na co konkretnie warto zwracać uwagę, aby mieć pewność, że kosmetyki rzeczywiście są w pełni naturalne? Podpowiadamy, jak czytać etykiety oraz dlaczego warto zdecydować się na naturalną pielęgnację.

Czym są kosmetyki naturalne?

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę są kosmetyki naturalne, nazywane także kosmetykami bio lub eko. Są to produkty kosmetyczne, które w swoim składzie mają składniki pochodzenia naturalnego, na przykład ekstrakty roślinne, składniki mineralne i substancje odzwierzęce. Należy pamiętać, że skład kosmetyków nazywanych naturalnymi musi być wolny od sztucznych barwników, konserwantów i parabenów.

Więcej o naturalnych kosmetykach dowiesz się na stronie https://jestemeko.eu/.

Czytamy etykiety

Aby mieć pewność, że kosmetyki rzeczywiście są naturalne, warto zacząć świadomie czytać etykiety. Jak to zrobić? Na początek zacznij od certyfikatów. Kosmetyki, które mogą cieszyć się naturalnym i ekologicznym składem, na swojej etykiecie posiadają certyfikat świadczący o naturalności produktu. Certyfikaty potwierdzające naturalny skład kosmetyków to między innymi COSMEBIO, ECOCERT, SOIL ASSOCIACION, BDIH, NaTrue, ICEA oraz Vegan Society. 

Warto także sprawdzać cały skład kosmetyku. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim pamiętaj, że w przypadku kosmetyków nazwy związków chemicznych podane są po angielsku, natomiast nazwy składników naturalnego pochodzenia – po łacinie. Oznacza to, że im więcej nazw łacińskich widnieje w składzie, tym bardziej naturalny jest kosmetyk. Zwracaj także uwagę, aby w składzie kosmetyku nie było składników takich jak: Acetaldehyde, Benzaldehyde, Beta-naphtol, Boric acid, Diethylene glycol, Parabens, Salicylic acid, SLS, Thiourea oraz Toulene. W pełni naturalne kosmetyki nieposiadające żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji znajdziesz na https://jestemeko.eu/.

Dlaczego warto wybrać naturalne kosmetyki?

Dlaczego warto zdecydować się na pielęgnację opartą na naturalnych kosmetykach? Przede wszystkim dlatego, że są one w pełni bezpieczne dla nas oraz dla planety. Kosmetyki o naturalnym składzie są delikatne, nie zatykają porów, nie uszkodzą naturalnej bariery hydrolipidowej oraz nie będą powodować przesuszenia, zaczerwienienie czy innych, niepożądanych reakcji. Warto także pamiętać, że są one wyjątkowo skuteczne. Jeśli więc chcesz przestawić się na pielęgnację ciała, twarzy oraz włosów w zgodzie z naturą, to koniecznie odwiedź https://jestemeko.eu/

Zdjęcie główne: pexels.com/Polina Tankilevitch

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jesteś weganką? Te suplementy diety warto brać regularnie!
Jesteś weganką? Te suplementy diety warto brać regularnie!
Jesteś na diecie wegańskiej? Powinnaś brać suplementy, by wspierać swój organizm! Podpowiadamy jakie!
Rihanna zdradziła, jaki jest jej ulubiony krem. Kupisz go też w Polsce i to za 20 złotych!
Rihanna zdradziła, jaki jest jej ulubiony krem. Kupisz go też w Polsce i to za 20 złotych!
Musisz go wypróbować!
Jak skutecznie korzystać z nowoczesnej siłowni na przykładzie sprzętu LIFE FITNESS?
Jak skutecznie korzystać z nowoczesnej siłowni na przykładzie sprzętu LIFE FITNESS?
Poznaj tajniki korzystania z nowoczesnej siłowni, zgłębiaj tajemnice sprzętu LIFE FITNESS i dowiedz się, jak maksymalizować efekty swoich treningów.
Ostatnie wpisy