Jak naturalnie dbać o wygląd skóry?

Jak naturalnie dbać o wygląd skóry?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Skóra jest największym narządem w organizmie człowieka. Żaden inny organ nie ma takiej powierzchni i takiego znaczenia, jest to bowiem tarcza chroniąca wszystkie inne narządy i układy w ciele. Dbanie o kondycję skóry jest niezwykle ważne, ponieważ poza wieloma ważnymi funkcjami, jakie spełnia – ochrona, termoregulacja czy produkcja melaniny i wit. D, decyduje ona także o wyglądzie człowieka. Oto sposoby na to, jak naturalnie pielęgnować ciało i skórę. 

Ochrona przed słońcem   

Gdyby cała pielęgnacja miała sprowadzić się do jednego, najważniejszego kroku, byłoby to chronienie skóry przed promieniami UV. Choć dzięki ekspozycji na słońce w organizmie produkuje się witamina D, bezpośrednie wystawianie skóry na promieniowanie ultrafioletowe niszczy ją i osłabia.

Codziennie, bez względu na porę roku i to, czy wychodzisz z domu, czy nie, nakładaj na twarz krem z filtrem SPF o wysokiej ochronie, co najmniej 50. Słońce przyspiesza starzenie się skóry oraz podnosi ryzyko rozwoju chorób, w tym nowotworów skóry. Naturalne kremy z filtrami fizycznymi, na przykład tlenkiem cynku czy dwutlenkiem tytanu, kupisz w internetowej drogerii pod adresem https://greenmadam.pl/

Wzmacnianie komórek skóry od środka   

Suplementacja diety w wypadku dbania o skórę ma naprawdę kluczową rolę. To, co dajesz swojemu organizmowi, manifestuje się na zewnątrz, dlatego jedz zdrowe i świeże produkty i nie zapominaj o suplementach. Kolagen to jeden z podstawowych budulców skóry, który wpływa na jej elastyczność oraz ogólną kondycję. Kapsułki lub proszek kolagenowy dodawany do posiłków pozwoli Ci dłużej utrzymać młody wygląd skóry. 

Innym, ważnym i niezwykle dobroczynnym dla skóry suplementem są algi. Spirulina oraz chlorella to najbardziej popularne rodzaje alg. Działają one bardzo podobnie, mianowicie wzmacniają ściany komórkowe skóry i innych narządów w ciele. Dodatkowo pomagają w walce z trądzikiem i przebarwieniami po zmianach, a nawet bliznami, przez przyspieszanie regeneracji skóry. Wysoka zawartość chlorofilu w obu tych algach sprawia, że skóra oczyszcza się od środka, staje się bardziej świetlista i gładka.  

Naturalne sposoby na problemy skórne 

Trądzik, atopowe zapalenie skóry, egzema i łuszczyca to bardzo częste problemy skórne, których leczenie można wspierać naturalnymi metodami. Kosmetyki, takie jak borowina lecznicza, maść konopna, sól epsom oraz produkty zawierające dziegiedź lub olej z drzewa herbacianego to popularne sposoby na to, by wyciszyć symptomy chorób skóry. Składniki te działają na skórę oczyszczająco, łagodząco, złuszczająco i antybakteryjnie, dzięki czemu wspomagają walkę z wymienionymi schorzeniami.

Naturalne produkty i kosmetyki do skóry problematycznej oferuje sklep Witajzdrowie. Kąpiele w solance lub borowinie działają antyseptycznie i przeciwzapalnie, dlatego będą doskonałe na większość dolegliwości. Przed wprowadzeniem jakiejkolwiek pielęgnacji w przypadku stwierdzonej choroby skóry należy zawsze skonsultować się z lekarzem dermatologiem, ponieważ niektóre kosmetyki mogą wchodzić w reakcję z przyjmowanymi lekami lub preparatami na skórę.

Zdj. główne: Brooke Lark/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
3 urodowe właściwości borówki
3 urodowe właściwości borówki
Borówka to smaczny, zdrowy owoc, który z powodzeniem można wykorzystać do codziennej pielęgnacji cery. Poznaj urodowe właściwości borówki!
Bezalkoholowe drinki – dlaczego warto po nie sięgać i jak stworzyć tę alternatywę dla napojów wyskokowych?
Bezalkoholowe drinki – dlaczego warto po nie sięgać i jak stworzyć tę alternatywę dla napojów wyskokowych?
Nikt nie powiedział, że impreza bez alkoholu musi być nudna, wręcz przeciwnie! Wypróbuj napoje bezalkoholowe i dowiedz się, dlaczego warto po nie sięgać.
10 mitów na temat opalania, w które prawdopodobnie wciąż wierzysz
10 mitów na temat opalania, w które prawdopodobnie wciąż wierzysz
Wraz z nadchodzącym latem zaczynamy spędzać dużo czasu na słońcu. Dla wielu to okazja na dostarczenie witaminy D3 dla organizmu i uzyskanie upragnionej opalenizny na skórze. Poznaj 10 mitów na temat opalania.
Ostatnie wpisy