Jak samodzielnie podcinać końcówki?

Jak samodzielnie podcinać końcówki?

Zrób to sama
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Marzysz o metamorfozie swoich włosów? Chcesz wiedzieć, jak samodzielnie podcinać końcówki? Podpowiadamy! To na pewno prostsze, niż Ci się wydaje, a pozwoli na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. 

Samodzielne podcinanie końcówek – to nic trudnego

Chociaż zazwyczaj korzystamy z usług profesjonalnych fryzjerów, czasami jest inaczej. Powody są różne – finansowe, brak czasu, albo po prostu akurat w tym momencie nie mamy możliwości wybrania się do salonu fryzjerskiego z powodu innych obowiązków czy ograniczeń. O ile rzeczywiście nie każdy jest w stanie wszystkie zabiegi wykonać w domu, to dziś chcemy nieco więcej powiedzieć o czymś bardzo prostym, a mianowicie o podcinaniu końcówek.

Na początku warto także zaznaczyć, jak ważnym zabiegiem jest regularne podcinanie końcówek. Częstotliwość powinna być dostosowana do rodzaju włosów. Jak często je podcinać, dowiesz się dzięki obserwowaniu ich. Sprawdź, jak obciąć włosy w domu – zdziwisz się, jakie może być to łatwe.

Jak obciąć włosy w domu – dowiedz się więcej

Zanim przystąpisz do podcinania końcówek, musisz zaopatrzyć się przede wszystkim w nożyczki. Nie mogą być one przypadkowe, kuchenne czy takie, z pomocą których Twoje dziecko wykonuje prace plastyczne. Nożyczki do strzyżenia w dobrej cenie znajdziesz bez problemu w sklepach fryzjerskich, zarówno stacjonarnych jak i internetowych.

Poza tym przydadzą Ci się następujące przedmioty: grzebień do strzyżenia, klamry lub gumki do włosów oraz butelka z atomizerem, dzięki któremu zwilżysz włosy, choć nie jest to konieczne, ponieważ podcinać można także po myciu, o czym za chwilę. 

Jak podciąć końcówki – sprawdź to!

Jeżeli wybierasz ten sposób, to zacznij od umycia włosów szamponem odpowiednim do ich rodzaju. Co ważne, zrezygnuj przy tym myciu z odżywki, aby włosy nie były zbyt śliskie. Następnie delikatnie wytrzyj włosy ręcznikiem i susz je do momentu, gdy będą tylko wilgotne.

Kolejny krok to związanie włosów na czubku głowy, ciasno przy samej nasadzie, oczywiście po uprzednim dokładnym rozczesaniu. Co dalej? Złap włosy i przesuwaj do dołu, aż do momentu, gdy będą rozdwojone i zniszczone – na tej długości ścinaj, zachowując pełne skupienie. Szczególnie za pierwszym razem podcięcie końcówek wymaga dużej precyzji.

Nie zapomnij… poprosić o pomoc!

To cenna rada, która uratowała niejedną osobę od wizerunkowej wpadki. Jeżeli chcesz mieć pewność, że dobrze wyglądasz, poproś kogoś o opinię tuż po tym, gdy skończysz podcinać włosy. Przed tym koniecznie dokładnie rozczesz je na całej długości. 

Zazwyczaj z boku widać znacznie więcej, niż widzimy sami – życzliwa osoba na pewno podpowie, czy przypadkiem nie podcięłaś włosów niesymetrycznie.

Zdj. główne: Theme Photos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Suchy szampon ratuje włosy z opresji, ale czy jest bezpieczny dla naszej skóry głowy?
Suchy szampon ratuje włosy z opresji, ale czy jest bezpieczny dla naszej skóry głowy?
Suchy szampon to kosmetyk, który pozwala na ekspresowe odświeżenie włosów. Nie należy go jednak używać zbyt często. Sprawdź, czy jest bezpieczny!
Jak dobrać odpowiednią odżywkę do włosów?
Jak dobrać odpowiednią odżywkę do włosów?
Przypadkowa butelka odżywki z osiedlowej drogerii to nie wszystko. Świat kosmetyków do włosów jest tak szeroki, że bez problemu znajdziesz odżywkę idealnie dopasowaną do własnych potrzeb.
„ASAP”, „team” i „call”: Sprawdź, jakich anglicyzmów najczęściej używamy w pracy
„ASAP”, „team” i „call”: Sprawdź, jakich anglicyzmów najczęściej używamy w pracy
nglicyzmy na stałe przyjęły się w biznesowym żargonie. Tak zwane buzzwordy są bardzo powszechnie stosowane w międzynarodowym środowisku, ale nie tylko.
Ostatnie wpisy