Naturalna metoda antykoncepcji i planowania ciąży. Jak wykorzystać termometr owulacyjny do określenia dni płodnych?

Naturalna metoda antykoncepcji i planowania ciąży. Jak wykorzystać termometr owulacyjny do określenia dni płodnych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jak obliczyć dni płodne? W ciągu kilku ostatnich lat powstały m.in. aplikacje, które pomagają kobietom na kontrolowanie cyklu menstruacyjnego, w którym zachodzi szereg zmian. Wpływa na to wiele czynników. Sen, zła dieta, stres, Te wahania skutkują zaburzeniami w organizmie i przesunięciem się dni płodnych. Dlatego kontrola cyklu to dobra metoda profilaktyczna, ale i szansa na szybsze zajście w ciążę. Termometr owulacyjny stosowany jest jako naturalna metoda antykoncepcji i planowania dzieci. To, czy jest to dobry czas na staranie się o dziecko, sugerują wartości PTC, czyli podstawowej temperatury ciała. Dowiedz się więcej o jego zastosowaniu.

Stosowanie termometru owulacyjnego zwiększa szansę na ciążę. Kontroluj codziennie swój organizm

Jak sama nazwa wskazuje, termometr owulacyjny służy do mierzenia temperatury. Różni się on jednak o zwykłego, rtęciowego termometru pokazywanymi wartościami, które umożliwiają odczyt do dwóch miejsc po przecinku. Czemu jest to tak istotne? Podczas owulacji w ciele kobiety zachodzą zmiany m.in. w wartościach temperatury. Dzień przed owulacją PTC obniża się, by w momencie owulacji wzrosnąć i utrzymywać pewne wartości przez kilka dni. To znak, że jest to najlepszy moment na zajście w ciążę, a związane jest to z działaniem hormonów. Na https://termometrowulacyjny.pl/czym-jest-termometr-owulacyjny/ dokładnie opisany jest cały proces związany z termometrem owulacyjnym i jego zastosowaniem. 

Codzienne pomiary i dokładna analiza PTC. Jak stosować termometr owulacyjny?

Z racji tego, że termometr owulacyjny charakteryzuje się większą czułością, te delikatne zmiany PTC jest w stanie zanotować. Kobieta powinna dokonywać pomiarów codziennie, o stałej porze, jeszcze przed aktywnością fizyczną. Najlepszą opcją jest mierzenie temperatury zaraz po przebudzeniu. Temperaturę sprawdza się umieszczając termometr w ustach, odbycie lub w pochwie, a następnie czekając kilka minut, uzyskuje się dokładne wartości. Więcej informacji o termometrze owulacyjnym sprawdzisz odwiedzając blog dla kobiet, w którym znajduje się szereg artykułów dotyczących naturalnej metody planowania ciąży. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odkryj swoje pasje: Radość i rozwój poprzez hobby
Odkryj swoje pasje: Radość i rozwój poprzez hobby
Hobby to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu, ale również droga do odkrywania nowych pasji, rozwijania umiejętności i osiągania satysfakcji. W tym artykule przyjrzymy się znaczeniu hobby w naszym życiu, korzyściom, jakie przynosi oraz jak znaleźć i rozwijać swoje własne zainteresowania.
Ekologiczne odpowiedniki popularnych artykułów higienicznych
Ekologiczne odpowiedniki popularnych artykułów higienicznych
Ekologiczne, niedrogie i łatwo dostępne. Zobaczcie trzy zamienniki popularnych produktów higienicznych w wersji przyjaznej dla środowiska.
10 mitów na temat opalania, w które prawdopodobnie wciąż wierzysz
10 mitów na temat opalania, w które prawdopodobnie wciąż wierzysz
Wraz z nadchodzącym latem zaczynamy spędzać dużo czasu na słońcu. Dla wielu to okazja na dostarczenie witaminy D3 dla organizmu i uzyskanie upragnionej opalenizny na skórze. Poznaj 10 mitów na temat opalania.
Ostatnie wpisy