Naturalna metoda antykoncepcji i planowania ciąży. Jak wykorzystać termometr owulacyjny do określenia dni płodnych?

Naturalna metoda antykoncepcji i planowania ciąży. Jak wykorzystać termometr owulacyjny do określenia dni płodnych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jak obliczyć dni płodne? W ciągu kilku ostatnich lat powstały m.in. aplikacje, które pomagają kobietom na kontrolowanie cyklu menstruacyjnego, w którym zachodzi szereg zmian. Wpływa na to wiele czynników. Sen, zła dieta, stres, Te wahania skutkują zaburzeniami w organizmie i przesunięciem się dni płodnych. Dlatego kontrola cyklu to dobra metoda profilaktyczna, ale i szansa na szybsze zajście w ciążę. Termometr owulacyjny stosowany jest jako naturalna metoda antykoncepcji i planowania dzieci. To, czy jest to dobry czas na staranie się o dziecko, sugerują wartości PTC, czyli podstawowej temperatury ciała. Dowiedz się więcej o jego zastosowaniu.

Stosowanie termometru owulacyjnego zwiększa szansę na ciążę. Kontroluj codziennie swój organizm

Jak sama nazwa wskazuje, termometr owulacyjny służy do mierzenia temperatury. Różni się on jednak o zwykłego, rtęciowego termometru pokazywanymi wartościami, które umożliwiają odczyt do dwóch miejsc po przecinku. Czemu jest to tak istotne? Podczas owulacji w ciele kobiety zachodzą zmiany m.in. w wartościach temperatury. Dzień przed owulacją PTC obniża się, by w momencie owulacji wzrosnąć i utrzymywać pewne wartości przez kilka dni. To znak, że jest to najlepszy moment na zajście w ciążę, a związane jest to z działaniem hormonów. Na https://termometrowulacyjny.pl/czym-jest-termometr-owulacyjny/ dokładnie opisany jest cały proces związany z termometrem owulacyjnym i jego zastosowaniem. 

Codzienne pomiary i dokładna analiza PTC. Jak stosować termometr owulacyjny?

Z racji tego, że termometr owulacyjny charakteryzuje się większą czułością, te delikatne zmiany PTC jest w stanie zanotować. Kobieta powinna dokonywać pomiarów codziennie, o stałej porze, jeszcze przed aktywnością fizyczną. Najlepszą opcją jest mierzenie temperatury zaraz po przebudzeniu. Temperaturę sprawdza się umieszczając termometr w ustach, odbycie lub w pochwie, a następnie czekając kilka minut, uzyskuje się dokładne wartości. Więcej informacji o termometrze owulacyjnym sprawdzisz odwiedzając blog dla kobiet, w którym znajduje się szereg artykułów dotyczących naturalnej metody planowania ciąży. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Eksperymentuj z Modą: Śmiałe Kombinacje Kolorów i Wzorów
Eksperymentuj z Modą: Śmiałe Kombinacje Kolorów i Wzorów
Moda to nie tylko ubrania, ale również sztuka wyrażania siebie. W tym artykule odkryjemy świat śmiałych kombinacji kolorów i wzorów.
7 dietetycznych mitów, w które być może wciąż wierzysz
7 dietetycznych mitów, w które być może wciąż wierzysz
Nie możesz schudnąć? Być może wpadłaś w sidła mitów dietetycznych. Czas zerwać z nimi raz na zawsze!
Bella Hadid dyktuje trendy! Sprawdź, co będzie modne tej jesieni!
Bella Hadid dyktuje trendy! Sprawdź, co będzie modne tej jesieni!
Jesienne stylizacje nie muszą być nudne. Dowodzi tego sama Bella Hadid, którą w sieci obserwują miliony osób! Modelka to ikona […]
Ostatnie wpisy