Naturalna metoda antykoncepcji i planowania ciąży. Jak wykorzystać termometr owulacyjny do określenia dni płodnych?

Naturalna metoda antykoncepcji i planowania ciąży. Jak wykorzystać termometr owulacyjny do określenia dni płodnych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jak obliczyć dni płodne? W ciągu kilku ostatnich lat powstały m.in. aplikacje, które pomagają kobietom na kontrolowanie cyklu menstruacyjnego, w którym zachodzi szereg zmian. Wpływa na to wiele czynników. Sen, zła dieta, stres, Te wahania skutkują zaburzeniami w organizmie i przesunięciem się dni płodnych. Dlatego kontrola cyklu to dobra metoda profilaktyczna, ale i szansa na szybsze zajście w ciążę. Termometr owulacyjny stosowany jest jako naturalna metoda antykoncepcji i planowania dzieci. To, czy jest to dobry czas na staranie się o dziecko, sugerują wartości PTC, czyli podstawowej temperatury ciała. Dowiedz się więcej o jego zastosowaniu.

Stosowanie termometru owulacyjnego zwiększa szansę na ciążę. Kontroluj codziennie swój organizm

Jak sama nazwa wskazuje, termometr owulacyjny służy do mierzenia temperatury. Różni się on jednak o zwykłego, rtęciowego termometru pokazywanymi wartościami, które umożliwiają odczyt do dwóch miejsc po przecinku. Czemu jest to tak istotne? Podczas owulacji w ciele kobiety zachodzą zmiany m.in. w wartościach temperatury. Dzień przed owulacją PTC obniża się, by w momencie owulacji wzrosnąć i utrzymywać pewne wartości przez kilka dni. To znak, że jest to najlepszy moment na zajście w ciążę, a związane jest to z działaniem hormonów. Na https://termometrowulacyjny.pl/czym-jest-termometr-owulacyjny/ dokładnie opisany jest cały proces związany z termometrem owulacyjnym i jego zastosowaniem. 

Codzienne pomiary i dokładna analiza PTC. Jak stosować termometr owulacyjny?

Z racji tego, że termometr owulacyjny charakteryzuje się większą czułością, te delikatne zmiany PTC jest w stanie zanotować. Kobieta powinna dokonywać pomiarów codziennie, o stałej porze, jeszcze przed aktywnością fizyczną. Najlepszą opcją jest mierzenie temperatury zaraz po przebudzeniu. Temperaturę sprawdza się umieszczając termometr w ustach, odbycie lub w pochwie, a następnie czekając kilka minut, uzyskuje się dokładne wartości. Więcej informacji o termometrze owulacyjnym sprawdzisz odwiedzając blog dla kobiet, w którym znajduje się szereg artykułów dotyczących naturalnej metody planowania ciąży. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać buty do jazdy samochodem?
Jak wybrać buty do jazdy samochodem?
Czy jazda samochodem wymaga od kierowcy czegokolwiek poza odpowiednimi uprawnieniami, trzeźwością i zachowaniem uwagi na drodze?
Poznaj sekrety urody Shakiry!
Poznaj sekrety urody Shakiry!
W czym tkwi sekret młodego wyglądu Shakiry? Wokalistka odkrywa rąbka tajemnicy!
Jakie zalety mają przekąski proteinowe?
Jakie zalety mają przekąski proteinowe?
Czym są przekąski proteinowe? Czy naprawdę ich potrzebujesz? Skąd masz wiedzieć, kiedy w Twojej diecie brakuje białka? Poznaj odpowiedzi na pytania dotyczące Twojej diety i zmień swoje nawyki na zdrowsze.
Ostatnie wpisy