5 nawyków żywieniowych, dzięki którym Wasza skóra na dłużej pozostanie piękna

5 nawyków żywieniowych, dzięki którym Wasza skóra na dłużej pozostanie piękna

Wiele kobiet jest przekonanych, że drogie kosmetyki pomogą im zatrzymać czas. Okazuje się jednak, że trzymanie się odpowiednich, żywieniowych reguł może sprawić, że antyzmarszczkowe kremy jeszcze długo będzie można omijać szerokim łukiem.

Odżywianie skóry od wewnątrz jest jeszcze bardziej istotne, niż od zewnątrz. Żadne kosmetyki nie są bowiem w stanie dostarczyć cerze tego, co wartościowy pokarm i zdrowy styl życia. W związku z tym każda kobieta, która chce długo cieszyć się młodym wyglądem i wizyty w gabinetach kosmetologii estetycznej odwlec w czasie, powinna nie tylko przywiązywać wagę do tego, co trafia na jej talerz, lecz także regularnie ćwiczyć, nie zapominać o relaksie i w miarę możliwości unikać stresujących sytuacji.

Skupmy się dziś jednak na żywieniowych nawykach. Jak wygląda dieta dziewczyn, które mogą pochwalić się piękną, promienną i jędrną cerą? Oto 5 wskazówek, które już dziś warto wprowadzić w życie.

Co jeść i pić, by zachować młody wygląd?


WODA, WODA I JESZCZE RAZ WODA
Nikt z nas Ameryki nie odkryje pisząc, że woda jest źródłem urody. Dbając o odpowiednie nawodnienie organizmu, nie tylko dodajemy cerze blasku, lecz także pozbywamy się cieni pod oczami, wyprysków, jak i cellulitu. Ile szklanek H2O powinnyśmy wypić w ciągu doby? Około 8-miu. Pamiętajcie jednak, by nie przyjmować dużych ilości na raz. Najlepsze efekty uzyskacie, spożywając wodę łyk po łyku przez cały dzień.

fot. Daria Shevtsova/ pexels.com

WARZYWA I OWOCE SĄ WASZYM SPRZYMIERZEŃCEM
Szpinak, rukola, pomidor, marchewka, a może burak lub jabłko? Do wyboru macie cały asortyment warzywniaka. Dlaczego wplecenie warzyw i owoców do diety jest tak istotnym krokiem w walce o młody wygląd? Odpowiedź jest prosta – produkty te zawierają antyoksydanty (np. witaminy A, C, E czy selen), które chronią organizm przed działaniem wolnych rodników.

TŁUSTE RYBY I KWASY O-MEGA 3 RÓWNIEŻ DZIAŁAJĄ NA WASZĄ KORZYŚĆ
Kwasy o-mega 3, a jest ich dużo między innymi w tłustych rybach, posiadają silne właściwości dla skóry, a co za tym idzie, poprawiają jej napięcie i opóźniają powstawanie zmarszczek. Tak więc… może zaserwujecie sobie dziś łososia?

fot. David B Townsend/ unsplash.com

REGULARNOŚĆ TO ZAWSZE KLUCZ DO SUKCESU
Nie wystarczy jeść odpowiednio i pić dużo wody, by mieć piękną i młodą skórę. Potrzebny jest jeszcze jeden czynnik, a mianowicie regularność. Jeśli bowiem będziecie trzymać się zdrowej diety sporadycznie, Wasza skóra niewiele z tego skorzysta.

SŁODKIM I SŁONYM PRZEKĄSKOM, FAST FOODOM, NAPOJOM GAZOWANYM I ALKOHOLOWYM MÓWIMY „NIE”
Choć prawdopodobnie każda z nas wie, że przetworzona żywność, słodycze czy napoje bąbelkowe nie służą zdrowiu w żadnym stopniu, warto podkreślić, że na urodę również działają fatalnie. Tego typu produkty wyciągają wodę z organizmu, a poza tym niszczą zawarty w skórze kolagen.

Przeczytajcie też: Olej arganowy – jak go wykorzystać w domowej pielęgnacji?

Zostaw komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *