Jak przygotować się do zrobienia tatuażu?

Jak przygotować się do zrobienia tatuażu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Osoby marzące o otwarciu własnego salonu tatuażu muszą pamiętać o obowiązku zapewnienia higieny i bezpieczeństwa wszystkim klientom oraz pracownikom. W artykule wyjaśniamy, o czym należy pamiętać przed rozpoczęciem działalności. 

Czystość w studiu 

Zanim zaczniesz przyjmować klientów, upewnij się, że w Twoim salonie panują odpowiednie warunki. Higiena i sterylność w salonie tatuażu to podstawa, aby wykonywać zabiegi w warunkach pełnej sterylności. Zadbaj o to, żeby wyposażyć salon w profesjonalne sprzęty i dbaj o ich regularne przemywanie preparatami myjąco-dezynfekującymi, które zwalczają bakterie, wirusy, grzyby i prątki gruźlicy. Zanieczyszczone powierzchnie są siedliskiem drobnoustrojów, które mogą stanowić zagrożenie w wyniku kontaktu i łatwo przenosić się na skórę klienta czy narzędzia. Pamiętaj o zachowaniu czystości na stanowiskach pracy, myciu rąk przed każdym tatuowaniem i po wykonaniu zabiegu, a także prawidłowej utylizacji odpadów jednorazowych i zanieczyszczonych materiałem organicznym. Ważny jest również wystrój studia, który jest odpowiedzialny za wypracowanie pierwszego wrażenia u klienta. Zadbaj o wyposażenie salonu tatuażu w profesjonalne sprzęty i meble. Szeroki wybór wyposażenia znajdziesz na stronie:

https://elcartel.pl/wyposazenie-studia-tatuazu.html

Narzędzia wysokiej jakości 

Wysokiej jakości narzędzia mają wpływ na bezpieczeństwo klienta oraz komfort tatuowania. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór maszynek, m.in. modele cewkowe lub rotacyjne, które służą do konturu, wypełnień oraz cieniowania. Duże znaczenie przy wykonywaniu zabiegu mają również igły. Warto zadbać o to, aby igła do tatuażu miała trwałą i elastyczną membranę, która zapobiega wyciekowi atramentu z maszynki. Do wykonania bardziej wymagających projektów przydatne będą również specjalne igły zapewniające ostrość i precyzję podczas długich i skomplikowanych sesji. Aby zminimalizować ryzyko przeniesienia drobnoustrojów na inną osobę, należy stosować narzędzia wysterylizowane w autoklawie lub materiały jednorazowego użycia, takie jak sterylne igły, ampułkostrzykawki, dzioby, tuby oraz kubeczki na farbę. 

Czysta odzież robocza

Personel w studiu tatuażu powinien pracować w czystej odzieży roboczej i rękawiczkach jednorazowych. Przed zabiegiem tatuator powinien zadbać o dezynfekcję rąk oraz skóry klienta w miejscu, gdzie ma być zrobiony tatuaż. Ważne jest również regularne nanoszenie preparatu dezynfekcyjnego na rękojeść maszynki oraz poddawanie sterylizacji jej głowicy. 

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wielkanoc w wersji light – podpowiadamy, co na świątecznym stole jest bezpieczne dla naszej talii
Wielkanoc w wersji light – podpowiadamy, co na świątecznym stole jest bezpieczne dla naszej talii
Święta Wielkanocne kojarzą Ci się z kolejnymi wyrzeczeniami? Nie musisz rezygnować z ulubionych potraw, poznaj sposoby na to, aby stały się one mniej kaloryczne.
Sprzęt kosmetyczny do odmładzania twarzy – poznaj zabieg karboksyterapii
Sprzęt kosmetyczny do odmładzania twarzy – poznaj zabieg karboksyterapii
Szukasz skutecznych urządzeń pozwalających przeprowadzać zabiegi odmładzające skórę do swojego salonu kosmetycznego? Sprawdź ofertę sklepu PCZK, w którym znajdziesz najlepsze […]
Czy naturalne kosmetyki są rzeczywiście lepsze? Rozwiązujemy wątpliwości
Czy naturalne kosmetyki są rzeczywiście lepsze? Rozwiązujemy wątpliwości
Artykuł porównuje ekologiczne kosmetyki do konwencjonalnych, rozwiewając wszelkie wątpliwości na temat ich rzeczywistych korzyści dla skóry i środowiska.
Ostatnie wpisy