Jak przygotować się do zrobienia tatuażu?

Jak przygotować się do zrobienia tatuażu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Osoby marzące o otwarciu własnego salonu tatuażu muszą pamiętać o obowiązku zapewnienia higieny i bezpieczeństwa wszystkim klientom oraz pracownikom. W artykule wyjaśniamy, o czym należy pamiętać przed rozpoczęciem działalności. 

Czystość w studiu 

Zanim zaczniesz przyjmować klientów, upewnij się, że w Twoim salonie panują odpowiednie warunki. Higiena i sterylność w salonie tatuażu to podstawa, aby wykonywać zabiegi w warunkach pełnej sterylności. Zadbaj o to, żeby wyposażyć salon w profesjonalne sprzęty i dbaj o ich regularne przemywanie preparatami myjąco-dezynfekującymi, które zwalczają bakterie, wirusy, grzyby i prątki gruźlicy. Zanieczyszczone powierzchnie są siedliskiem drobnoustrojów, które mogą stanowić zagrożenie w wyniku kontaktu i łatwo przenosić się na skórę klienta czy narzędzia. Pamiętaj o zachowaniu czystości na stanowiskach pracy, myciu rąk przed każdym tatuowaniem i po wykonaniu zabiegu, a także prawidłowej utylizacji odpadów jednorazowych i zanieczyszczonych materiałem organicznym. Ważny jest również wystrój studia, który jest odpowiedzialny za wypracowanie pierwszego wrażenia u klienta. Zadbaj o wyposażenie salonu tatuażu w profesjonalne sprzęty i meble. Szeroki wybór wyposażenia znajdziesz na stronie:

https://elcartel.pl/wyposazenie-studia-tatuazu.html

Narzędzia wysokiej jakości 

Wysokiej jakości narzędzia mają wpływ na bezpieczeństwo klienta oraz komfort tatuowania. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór maszynek, m.in. modele cewkowe lub rotacyjne, które służą do konturu, wypełnień oraz cieniowania. Duże znaczenie przy wykonywaniu zabiegu mają również igły. Warto zadbać o to, aby igła do tatuażu miała trwałą i elastyczną membranę, która zapobiega wyciekowi atramentu z maszynki. Do wykonania bardziej wymagających projektów przydatne będą również specjalne igły zapewniające ostrość i precyzję podczas długich i skomplikowanych sesji. Aby zminimalizować ryzyko przeniesienia drobnoustrojów na inną osobę, należy stosować narzędzia wysterylizowane w autoklawie lub materiały jednorazowego użycia, takie jak sterylne igły, ampułkostrzykawki, dzioby, tuby oraz kubeczki na farbę. 

Czysta odzież robocza

Personel w studiu tatuażu powinien pracować w czystej odzieży roboczej i rękawiczkach jednorazowych. Przed zabiegiem tatuator powinien zadbać o dezynfekcję rąk oraz skóry klienta w miejscu, gdzie ma być zrobiony tatuaż. Ważne jest również regularne nanoszenie preparatu dezynfekcyjnego na rękojeść maszynki oraz poddawanie sterylizacji jej głowicy. 

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pory – czym są i jak zmniejszyć ich widoczność?
Pory – czym są i jak zmniejszyć ich widoczność?
Nieestetycznie wyglądające otwory na skórze to pory. Można znacznie zmniejszyć ich widoczność. Dowiedz się, jak to zrobić!
Jak ergometr wioślarski wpływa na Twoje ciało?
Jak ergometr wioślarski wpływa na Twoje ciało?
Ta wszechstronna maszyna oferuje nie tylko efektywny trening kondycyjny, ale ma również pozytywny wpływ na różne aspekty Twojego ciała, takie jak siła, wytrzymałość, koordynacja i ogólna kondycja fizyczna.
Czy szczepionka przeciwko COVID-19 wpływa w jakiś sposób na nasz cykl menstruacyjny?
Czy szczepionka przeciwko COVID-19 wpływa w jakiś sposób na nasz cykl menstruacyjny?
Szczepionka na COVID-19 a cykl menstruacyjny – sprawdź, czy szczepienie może mieć wpływ!
Ostatnie wpisy