Na te rzeczy musisz zwracać uwagę, wybierając gabinet kosmetyczny

Na te rzeczy musisz zwracać uwagę, wybierając gabinet kosmetyczny

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zabiegi kosmetyczne nawet te, wydawałoby się nieinwazyjne, wiążą się z ryzykiem zakażenia różnymi chorobami. Dlatego przy wyborze salonu kosmetycznego, z którego usług skorzystamy, trzeba zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników. Zobacz, czemu należy przyjrzeć się ze szczególną uwagą podczas wizyty w salonie kosmetycznym.

Dezynfekcja sprzętów 

Nawet podczas niewielkiego zabiegu w salonie kosmetycznym najważniejsza jest higiena. Sprzęty i przybory kosmetyczne powinny być stosowane jednorazowo i od razu dezynfekowane lub pakowane do sterylizacji. Przedmioty wielorazowe, które mają bezpośredni kontakt z Twoją skórą, takie jak cążki do paznokci i skórek, metalowe pilniki czy radełka powinny być wyjmowane przy Tobie z jednorazowych sterylnych pakietów. Dezynfekcja tych sprzętów powinna być przeprowadzana na szpitalnym, chirurgicznym poziomie. Przez niedostateczną higienę sprzętów, którymi kosmetyczka może nas zranić, możemy zostać zarażeni wirusem HPV, WZW lub HIV oraz wieloma innymi poważnymi chorobami. 

Przedmioty takie, jak pilniki, pędzle do omiatania kurzu i wszystkie nieinwazyjne narzędzia powinny być dezynfekowane specjalnymi płynami. Takie środki powinny być standardowym wyposażeniem salonu kosmetycznego. Chemia profesjonalna KIEHL to środki czyszczące i dezynfekujące na najwyższym poziomie. Wszystkie usługi powinny być wykonywane w lateksowych rękawiczkach, co zapewnia bezpieczeństwo nie tylko nam, jako klientom, lecz także samej osobie wykonującej konkretny zabieg.

Jakość używanych produktów

Wychodząc do kosmetyczki, nie oczekujemy tylko profesjonalnej usługi, lecz także wysokiej jakości produktów. Kosmetyki profesjonalne oferują większą trwałość, lepsze wykończenie i zupełnie inny wygląd niż na przykład lakier do paznokci z drogerii, którego używamy na co dzień. W profesjonalnym salonie kosmetycznym powinny znajdować się produkty i kosmetyki, których nie można kupić w normalnym sklepie, a takie, które oferują hurtownie kosmetyczne. Hurtownia medyczna emedical24.pl oferuje nie tylko wysokiej jakości środki czystości dla salonów kosmetycznym, lecz także profesjonalne kosmetyki do manicure i pedicure. Usługa wykonana takimi produktami z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającej klientki.

fot. Dmitry Lobanov/ adobestock.com

Jakość wykonywanej usługi

Wybierając salon kosmetyczny zwróć także uwagę na jakość oferowanych przez niego usług. Jeśli panie kosmetyczki z danego salonu zatrzymały się w swojej wiedzy o trendach w latach dziewięćdziesiątych, a ideałem przy regulacji brwi jest dla nich Pamela Anderson, raczej omijaj ten salon szerokim łukiem. Tak samo zrezygnuj z korzystania z usług danego miejsca, jeśli są one wykonywane niechlujnie, pośpiesznie i bez zaangażowania. Pozalewane lakierem skórki, niedbale wyregulowane brwi czy podrażniona skóra po zabiegu pielęgnacyjnym to “atrakcje”, które możemy zapewnić sobie same w domu. Do profesjonalnego salonu wybieramy się, by zostać obsłużone na najwyższym poziomie.

Przy wyborze salonu kosmetycznego zwróć uwagę nie tylko na to, czy oferują usługę, której oczekujesz, lecz także na jego czystość i higienę. Nigdy nie przedkładaj swojego wyglądu nad zdrowie i jeśli cokolwiek budzi Twoje wątpliwości, zmień salon. Poczytaj również opinie o danym miejscu w Internecie i dowiedz się, co mówią o nim poprzednie klientki. W ten sposób się nie zawiedziesz.

Przeczytaj też: Czy ręcznik może stanowić zagrożenie dla naszej skóry?

Zdjęcie główne: Nomad_Soul/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Maksymalny komfort – binder na miarę
Maksymalny komfort – binder na miarę
Poznaj kroki, które pomogą Ci wybrać idealny binder na miarę dla swojego ciała. Dowiesz się, jak uwzględnić jednostkowe potrzeby i wybierać tylko sprawdzone produkty.
9 trendów w pielęgnacji skóry, które będą królować w 2021 roku
9 trendów w pielęgnacji skóry, które będą królować w 2021 roku
Jesteś zaskoczona? Pandemia ma na to wpływ...
4 zmiany, które warto wprowadzić do swoich pielęgnacyjnych rytuałów, by były one bardziej przyjazne dla środowiska
4 zmiany, które warto wprowadzić do swoich pielęgnacyjnych rytuałów, by były one bardziej przyjazne dla środowiska
Popularne produkty kosmetyczne, których używasz, mogą szkodzić planecie! Spokojnie, do swoich codziennych rytuałów pielęgnacyjnych możesz wprowadzić kilka zmian, które będą przyjazne dla środowiska.
Ostatnie wpisy