Poznajcie sztuczkę, dzięki której będziecie miały matową cerę bez użycia pudru

Poznajcie sztuczkę, dzięki której będziecie miały matową cerę bez użycia pudru

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Puder sprawia, że cera wygląda matowo. Niestety jednocześnie zaburza oddychanie skóry i może zatykać pory. Dokładanie kolejnych warstw talku przez cały dzień powoduje więc więcej złego, niż dobrego. Na szczęście jest na to sposób.

Odpowiedzią na nadmiar sebum są bibułki matujące. Produkt ten tworzy się z wysokiej jakości celulozy – miękkiej i odpornej na rozdarcia. Bibułki sprawdzą się doskonale w przypadku osób o cerze tłustej, mieszanej, z rozszerzonymi porami oraz skłonnością do trądziku.

Nie namawiamy Was oczywiście do tego, by całkowicie zrezygnować teraz z używania pudru, niemniej dobrze jest w ciągu dnia, nie dokładać kolejnych jego warstw. Noście więc w torebce bibułki – gwarantujemy, że Wasza skóra Wam za to podziękuje!

Jak używać bibułek matujących?

Karteczkę połóżcie na skórze i pozwólcie jej wchłonąć pierwszą warstwę sebum. Później kolejny czysty arkusz jeszcze raz delikatnie dociśnijcie do skóry, aby zebrać jeszcze to, co pozostało.

Jak zrobić bibułki matujące w domu?

Przygotujcie czyste pudełko po zużytym różu lub pudrze. Zmierzcie opakowanie, dokładnie nanieście wymiary na sztywną kartkę i wytnijcie szablon. Przygotujcie papier śniadaniowy (koniecznie tłuszczoodporny). Z gotowego wzoru przerysujcie kształt na papier i wytnijcie potrzebną liczbę domowych bibułek.

Korzystałyście już z bibułek matujących?

Bibułki matujące Eveline Cosmetics – 6,90 PLN

Przeczytajcie też: Dlaczego w okresie jesienno-zimowym warto suplementować witaminę D?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z tych aptecznych tabletek zrobisz oczyszczającą maseczkę do twarzy
Z tych aptecznych tabletek zrobisz oczyszczającą maseczkę do twarzy
Przepis jest banalnie prosty.
Jak przygotować się do pierwszego skoku spadochronowego?
Jak przygotować się do pierwszego skoku spadochronowego?
Odkryj wskazówki i porady na temat skoku spadochronowego dla początkujących. Dowiedz się, jakie są kroki przygotowania, czego się spodziewać i jak zapewnić sobie bezpieczne i niezapomniane doświadczenie.
Dzielenie się wiedzą w Internecie – jak pomaga lekarzom?
Dzielenie się wiedzą w Internecie – jak pomaga lekarzom?
Współczesna medycyna to dziedzina, która dynamicznie rozwija się dzięki cyfrowemu dzieleniu się wiedzą w Internecie. Lekarze i specjaliści zdrowia coraz częściej korzystają z różnych platform internetowych, aby wymieniać doświadczenia, rozwiązywać problemy oraz podnosić jakość opieki nad pacjentami. 
Ostatnie wpisy