5 aplikacji treningowych, które warto zainstalować na swoim telefonie

5 aplikacji treningowych, które warto zainstalować na swoim telefonie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sport i zdrowy styl życia ma wielu miłośników. To bardzo dobrze, bo jak to mówią – w zdrowym ciele zdrowy duch! Dzisiejszy rozwój techniki jest w stanie ułatwić trenującym śledzenie i zapisywanie swoich postępów, a także motywować ich dzięki aplikacjom na telefon. W tym artykule przeczytasz o pięciu aplikacjach, których pobranie możesz rozważyć. 

Endomondo Sports Tracker

Pierwsza w tym zestawieniu aplikacja przeznaczona jest głównie dla biegaczy. Jej celem jest motywowanie trenujących za pomocą możliwości porównywania się z innymi. Jak to zrobić? Aplikację śmiało możesz połączyć z Facebookiem, co sprawi, że będziesz widzieć efekty treningów swoich przyjaciół. Ponadto użytkownicy aplikacji mogą ze sobą rywalizować oraz śledzić trasę w czasie rzeczywistym, a co kilometr usłyszysz powiadomienie dźwiękowe o przebytym dystansie oraz tempie. 

RunKeeper

To kolejna aplikacja, która zapewne zainteresuje miłośników biegania. Tak jak wcześniejsza propozycja umożliwia ona śledzenie przebytego dystansu oraz tempa, a także ilość spalonych kalorii. To ostatnie może być przydatne dla osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Twoje postępy są zapisywane na portalu RunKeeper.com, gdzie możesz je śledzić!

GymRun

Gymrun to nic innego jak elektroniczny dziennik treningowy. Jest to genialna propozycja, która pozwala ci w łatwy sposób zarządzać treningami i zapisywać szczegóły każdego wykonanego ćwiczenia. Aplikacja oferuje możliwość sprawdzania statystyk i raportów, dzięki czemu możesz stale kontrolować swoje postępy. Oprócz tego możesz tworzyć tam notatki oraz dołączać do nich zdjęcia. Możesz też ustawić powiadomienia o pobitych rekordach i zapisywać ulubione ćwiczenia. Warto podkreślić, że aplikacja wciąż się rozwija!

Workit

Kolejna propozycja to aplikacja Workit, którą wyróżnia rozbudowana szata graficzna. Dzięki temu to kobiety częściej decydują się na pobranie jej na swojego smartfona. Znajdują się tam filmiki instruktażowe dla treningów. Użytkownicy mają możliwość ustalenia czasu treningu, jaki chcą wykonać. Po jego zakończeniu możliwe jest sprawdzenie podsumowania i historii swojego rozwoju. Warto wspomnieć, że aplikacja dostępna jest jedynie w języku angielskim.

Fitbod Weight Lifting Tracker

Jest to aplikacja genialna w swojej prostocie. Posiada jedynie podstawowe funkcje dziennika treningowego, dlatego zainteresuje miłośników minimalizmu. Niemniej jednak apka umożliwia zapisywanie treningów, informuje o stanie zmęczenia mięśni i proponuje kolejne ćwiczenia. Treningi możesz dostosować do swoich preferencji.


Oprócz aplikacji treningowych dobrze mieć na swoim smartfonie aplikacje ułatwiające stosowanie zdrowej diety. Jedną z nich jest Fitatu. Pozwala ona w łatwy sposób zapisywać to, co danego dnia zjedliśmy. Fitatu również oblicza kaloryczność oraz makroskładniki każdego posiłku, a co więcej – porównuje to z naszym zapotrzebowaniem. Warto to sprawdzić!

Zdj. główne: Daniel Cañibano/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Współczesna flebologia w walce z chorobami krążenia
Współczesna flebologia w walce z chorobami krążenia
Czy wiesz, że choroby krążenia stanowią jedną z najczęstszych przyczyn problemów zdrowotnych na świecie? Współczesna medycyna, a w szczególności dziedzina zwana flebologią, stawia sobie za cel skuteczne zapobieganie i leczenie tych schorzeń. 
Slow beauty – co to takiego i dlaczego warto na nią postawić w pielęgnacji skóry?
Slow beauty – co to takiego i dlaczego warto na nią postawić w pielęgnacji skóry?
Slow beauty to podejście do pielęgnacji skóry, które stawia na naturalność, spowolnienie tempa życia oraz świadome podejście do kosmetyków. W tym artykule omówimy, czym jest slow beauty i dlaczego warto na nią postawić w pielęgnacji skóry.
Czy produkty z konopi, takie jak czekolada, mogą przyczynić się do poprawy samopoczucia?
Czy produkty z konopi, takie jak czekolada, mogą przyczynić się do poprawy samopoczucia?
Odkryj korzyści płynące z konsumpcji produktów z konopi, takich jak czekolada, oraz dowiedz się, w jaki sposób mogą one wpłynąć na poprawę Twojego samopoczucia.
Ostatnie wpisy