Dlaczego warto suplementować kolagen na stawy?

Dlaczego warto suplementować kolagen na stawy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nasz stawy wydają się być najmniej docenianym komponentem naszego organizmu. Okazuje się bowiem, że choć wielokrotnie doświadczamy różnorodnych urazów, a nawet i dolegliwości bólowych, to jednak nie mamy w zwyczaju się nimi zbytnio przejmować. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to właśnie stawy gwarantują nam pełną ruchomość i mobilność, która dla każdego z nas powinna być swoistym priorytetem. Z biegiem czasu jednak nasze stawy dadzą o sobie znać i z pewnością nie będzie to dla nas przyjemne doświadczenie. Wobec tego, możemy zadbać o nie w odpowiedni sposób już teraz, decydując się na suplementację kolagenu. Dlaczego warto to zrobić?

Jaką rolę odgrywa kolagen w naszych stawach?

Kolagen to naturalne białko, które produkowane jest przez nas organizm. Bierze ono udział w wielu procesach, jednak najważniejsze jest to, że jest ono głównym budulcem mazi stawowej. To właśnie ona odpowiada za wsparcie regeneracji chrząstki stawowej oraz za zmniejszenie tarcia pomiędzy fragmentami kości stawów. Warto jednak w tym momencie zauważyć, że już po 25 roku życia, produkcja kolagenu w naszym organizmie stopniowo się zmniejsza. Powstają więc ubytki, a to ma nie tylko negatywny wpływ na naszą skórę, ale przede wszystkim na nasze stawy. Co za tym idzie, w momencie kiedy kolagen będzie stopniowo zanikał z mazi stawowej, będziemy jednocześnie odczuwać:

  • dolegliwości bólowe stawów;
  • problemy z ograniczeniem ruchomości stawów;
  • poranne sztywnienie stawów.

Tak naprawdę jednak można tego uniknąć, a naszym sprzymierzeńcem okaże się kolagen na stawy. To właśnie on może pomóc nam w uzupełnieniu ubytków, a dodatkowo będzie on wspierał produkcję mazi stawowej. Jeśli więc w porę zareagujemy na sygnały, jakie wysyła nam nasz organizm, możemy uchronić się przed dość poważnymi konsekwencjami.

Dlaczego warto suplementować kolagen na stawy?

Wiele osób tak naprawdę nie przejmuje się stanem swoich stawów. Wynika to z faktu, że skoro nic nam nie dolega, to z pewnością nie musimy naszego organizmu wspierać. Jednak kolagen na stawy to jeden z tych suplementów diety, którymi powinniśmy się o wiele mocniej zainteresować, szczególnie jeśli zależy nam na tym, by na długie lata utrzymać nasze stawy w jak najlepszej kondycji. Kolagen na stawy to nic innego jak hydrolizat kolagenu rybiego lub wołowego- w zależności na który z ich się zdecydujemy. Oba rodzaje będą jednak dobrze przyswajane przez nasz organizm i szybko dotrą w wyznaczone miejsce, jakim są nasze stawy, a konkretniej maź stawowa. Suplementacja kolagenu na stawy pozwoli zapobiegać nie tylko dolegliwościom bólowym, które powstają w ich obrębie. Kolagen na stawy przyczyni się bowiem do tego, że zapomniemy o uczuciu porannej sztywności, czy ograniczeniu ruchomości. Warto również w tym momencie podkreślić, że kolagen na stawy minimalizuje ryzyko rozwoju wielu schorzeń jak np. reumatoidalnego zapalenia stawów, czy minimalizuje objawy choroby zwyrodnieniowej. Dzięki niemu będziemy mogli cieszyć się pełną mobilnością i brakiem ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu.

W jakiej formie najlepiej suplementować kolagen na stawy?

Kolagen na stawy zwykle dostępny jest w sproszkowanej formie. Wówczas jedną miarkę produktu wystarczy rozpuścić w wodzie lub ulubionym napoju, a w ten sposób pokryjemy dzienne zapotrzebowanie organizmu na to niesamowite białko. Kolagen na stawy dostępny jest także w formie tabletek, wygodnych do połknięcia. Wobec tego wybór formy suplementacji zależy już tylko i wyłącznie od naszych preferencji oraz własnych potrzeb.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o sterylność gabinetu?
Jak dbać o sterylność gabinetu?
Higiena i sterylność w placówkach medycznych jest najbardziej podstawowym wymogiem. Sprawdź, w jaki sposób powinno się o nią dbać w gabinecie.
Jak innowacyjne rozwiązania pomagają w doskonałym dawkowaniu medykamentów?
Jak innowacyjne rozwiązania pomagają w doskonałym dawkowaniu medykamentów?
Dowiedz się, jak najnowocześniejsze technologie rewolucjonizują sposób, w jaki medykamenty są dawkowane, zwiększając skuteczność terapii i bezpieczeństwo pacjenta.
7 pomysłów, by dać drugie życie swoim ubraniom
7 pomysłów, by dać drugie życie swoim ubraniom
Twoje ubrania przetarły się lub przestały być modne? Wystarczy nad nimi popracować, aby zyskały drugie wcielenie. Poznaj sprawdzone triki.
Ostatnie wpisy